Decyzja zapadła. Będzie monitoring wizyjny Miasta!

26 marca 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Mysłowice, samorządowcy przegłosowali uzupełnienie środków budżetowych na zadanie pn. Monitoring Miejski: Etap I – zaprojektowanie, instalacja i budowa elementów monitoringu wizyjnego miasta Mysłowice na Górce Słupeckiej, Promenadzie i w Parku Zamkowym. To początek wielkiego zadania, które w najbliższych latach pozwoli zainstalować kamery w całym mieście.

Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz poinformował nas, że już na finiszu jest postępowanie przetargowe, a umowa o wartości 655 590,00 zł ma zostać podpisana w przyszłym tygodniu. Wcześniej Miasto Mysłowice zamierzało przeznaczyć na ten cel kwotę brutto w wysokości 282 906,00 zł, natomiast w trakcie przetargu okazało się, że koszt budowy monitoringu będzie wyższy.

Przypominamy, że poprzedni projekt budowy monitoringu wizyjnego w Mysłowicach zakończył się skandalem. Kilka dni po wyborach samorządowych w 2018 roku, dokumentację i umowy zabrali przedstawiciele organów ścigania, a kamery zdemontowała firma świadcząca przez jakiś czas usługi dla Miasta.

Więcej o wydarzeniach z 2018 roku przeczytać możecie tutaj

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice