95 - lecie mysłowickiego Hufca!

15 maja 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Hufiec ZHP Mysłowice obchodzi w tym roku 95 – lecie swojej działalności. Z tej okazji Komenda Hufca ZHP Mysłowice zaprasza na uroczyste obchody połączone z zakończeniem roku harcerskiego 2018/2019.

Wydarzenie rozpoczyna się już 24 maja tj. piątek od apelu, który odbędzie się w I LO w Mysłowicach. Dzień później, 25 maja, organizatorzy zaplanowali uroczystą galę. Odbędzie się ona w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldziej 7.

W planie jest otwarcie wystawy, prezentującej dzieje Hufca ZHP Mysłowice oraz premiera filmu „Wszystko co nasze Polsce oddamy...” zrealizowane przez Muzeum Miasta Mysłowice, które prezentować będzie historię organizacji w latach 1923-1956.

W sobotni poranek odbędzie się także gra miejska szlakiem szczególnie ważnych miejsc dla mysłowickiego harcerstwa.

- Na uroczyste obchody 95 – lecia Hufca ZHP Mysłowice zapraszamy nie tylko harcerzy, lecz także rodziców, byłych członków organizacji, sympatyków oraz wszystkich zainteresowanych harcerstwem mysłowiczan – mówi Marzena Drobiec – Pawłowska, komendant Hufca ZHP Mysłowice.

 

W niedzielę odbędzie się msza święta oraz zakończenie obchodów. Wydarzenie zostało objęte patronatami honorowymi: prezydenta miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza oraz komendantki Chorągwi Śląskiej ZHP hm. Anny Peterko.

Regulamin, harmonogram oraz zapisy na całość obchodów dostępne na stronie internetowej Hufca ZHP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice