7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na remonty dróg w Mysłowicach!

23 kwietnia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

Mysłowice otrzymają ponad 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na remonty dróg. Ze środków rządowych dofinansowane zostaną 2 inwestycje. Urząd Miasta Mysłowice otrzymał dziś oficjalne pismo z potwierdzeniem o przyznaniu dofinansowania.

Przebudowa ul. Okrzei - zadanie obejmuje przebudowę ulicy na dł. 341 m. z dostosowaniem konstrukcji nawierzchni drogi dla kategorii ruchu KR2 wraz z wykonaniem chodnika o szer. 1,6 m i budową miejsc postojowych, przebudową skrzyżowania, przebudową oświetlenia ulicznego oraz budową kanalizacji deszczowej i przebudową sieci gazowej. Koszt inwestycji to ponad 2,5 mln zł. Na przebudowę ul. Okrzei miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 75 % środków kwalifikowanych, co daje ponad 1,9 mln zł.

Przebudowa ul. 3 Maja w Mysłowicach od skrzyżowania z ul. Laryską do skrzyżowania ul. Dzierżonia z ul. Orła Białego - zadanie obejmuje przebudowę dróg na dł. 833 m z dostosowaniem konstrukcji nawierzchni drogi dla kategorii ruchu KR4 wraz z wykonaniem chodników o szer. 2m i zatok autobusowych, przebudową skrzyżowań, rozbudową i remontem sieci kanalizacji deszczowej, przebudową sieci oświetlenia ulicznego, sieci elektroenergetycznej, wodociągowej, teletechnicznej. Koszt inwestycji to ponad 10,5 mln zł. Na ten cel miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 5 mln zł, czyli 50 % środków kwalifikowanych

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice