100 lecie I Powstania Śląskiego - spotkanie organizacyjne!

22 stycznia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Wydarzenia

W poniedziałek w Urzędzie Miasta Mysłowice odbyło się kolejne spotkanie robocze w sprawie organizacji obchodów 100 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Mysłowice reprezentowali, Prezydent Miasta Dariusz Wójtowicz, Dyrektor Kancelarii Prezydenta Michał Woźniczko, naczelniczka Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego i Reagowania Kryzysowego Sandra Jędrzejas, Dyrektor MOKu Michał Skiba, Anna Skowron – Malinowska z Kancelarii Prezydenta Miasta oraz Wojciech Kubowicz z Muzeum Miasta Mysłowice.

Wzięli w nim udział także przedstawiciele władz miejskich z: Bytomia, Piekar Śląskich, Sosnowca, Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii oraz dyrektor Halina Bieda z Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, która koordynuje działania organizacyjne.

Najważniejszą rzeczą, którą udało się dzisiaj ustalić to sposób oraz termin złożenia wniosku o dofinansowanie wydarzenia. Beneficjentem będą wszystkie gminy, które wyraziły chęć organizacji uroczystości. ‪29 stycznia‬ odbędzie się sesja Zgromadzenia GZM, na której członkowie komitetu organizacyjnego będą rozmawiać na temat wspomnianego wniosku oraz przyznania gminom środków finansowych na organizację obchodów.

Przedstawiciele miast oraz instytucji zadecydowali, że przedsięwzięcie będzie traktowane jako wspólny międzygminny projekt. Padły również pierwsze propozycje odnośnie planu obchodów 100 – lecia I Powstania Śląskiego. Całość uroczystości miałaby się rozpocząć w Mysłowicach, a zakończyć w Piekarach Śląskich.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne ustalenia i decyzje.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice