Znakomite wyniki tenisistów stołowych

28 maja 2018

W dniach 25 – 26 maja 2018 roku w Rawie Mazowieckiej rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych. Faustyna Cieślik KS Mysław i Weronika Gasz KTS wywalczyły Wicemistrzostwo Polski.

Nasze dziewczyny, nr 2 zawodów, do finału awansowały bez większych problemów, wygrywając z uczennicami innych szkól z całej Polski po 3:0 i 3:1 w poszczególnych meczach. Ich przeciwniczkami były uczennice Szkoły Sportowej ze Stronia Śląskiego nr 1 zawodów. Po zaciętych, wyrównanych meczach to nasze rywalki cieszyli się ze zwycięstwa. Ale było blisko bo przy stanie 1:1 w meczu Faustyna i Weronika prowadziły w grze podwójnej 2:1 w setach oraz 9:6, 11:10 w punktach  i mogły  wyjść na prowadzenie w całym meczu. Ale przegrały 2:3 w setach i cały mecz 1:3. Należy podkreślić, że poziom sportowy na tych Mistrzostwach był bardzo wysoki i zdobycie drugiego miejsca jest znakomitym wynikiem.
Wielkie brawa i Gratulacje dla dziewczyn.

Od 25 do 27 maja 2018 roku w Pradze rozegrany został Międzynarodowy Turniej „Joola Praga Open”. Czeszący się w środowisku sportowym dobrą opinią turniej był mocno obsadzony. W kategoriach młodzieżowych aż 16 krajów wystawiło swoich czołowych zawodników. Nie zabrakło na nim i zawodników z Mysłowic. Byli to reprezentujący KS Mysław, kadet Oliwer Gwizdon, młodzik Maciej Filiczak i żacy Wiktor Ptak oraz Maks Gwizdon. Uczeń IV klasy Szkoły Sportowej z Mysłowic Wiktor Ptak grając z kolegą z Anglii w kategori żaków,  wywalczył znakomite trzecie miejsce w turnieju drużynowym. Jego o rok starszy kolega Maks Gwizdon również zdobył medal brązowy w rywalizacji drużyn, oraz wywalczył jeszcze medal brązowy w grze indywidualnej. Wynik indywidualny jest bardzo cenny bo w ¼ finału młody tenisista stołowy z Mysłowic pokonał zawodnika nr 1 z Czech. Najstarszy z naszych zawodników, kadet Oliwer Gwizdon też wywalczył medal brązowy i tak samo jak jego młodsi klubowi koledzy w kat. drużynowej. W turnieju indywidualnym Oli zdobył bardzo wysokie 8 miejsce.
Wielkie brawa i gratulację dla wszystkich.

/materiały: J.Fomin/