Zawody Zapaśników Siły!

02 marca 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Pierwsze zawody w roku 2020 Otwarte Mistrzostwa Śląska dzieci w stylu wolnym możemy zaliczyć do udanych tym bardziej ,że te zawody były mocno obsadzone dzięki gościnnemu pojawieniu się klubów z innych województw.

Maksym Bednarz został mistrzem Śląska w stylu wolnym wygrywając wszystkie walki przez położenie na łopatki. Brawa za zacięta walkę finałową z reprezentantem klubu Wiatr Wołów, w której Maksym po pięknym rzucie biodrowym położył na plecy swojego oponenta na sekundę przed końcem rundy.Ksawier Rossa wicemistrz Śląska w stylu wolnym szedł całe zawody jak burza wygrywając wszystkie walki i pokazując wysoki poziom techniczny, niestety po dobrej walce finałowej z bardzo wymagającym przeciwnikiem z Warszawy musi zadawolic się drugim miejscem tym najbardziej bolesnym miejscem na podium dla sportowca.

Olaf Proksa wicemistrz Śląska w stylu wolnym również bardzo dobrze się zaprezentował w swoich walkach. Popełnił dużo błędów ale tego co w walce najważniejsze czyli hartu ducha i waleczności nie brakło. Przegrana walka finałowa mogła pójść w obie strony, trochę brakło ale bogatszy o nowe doświadczenie Olaf musi być lepszy na następnych zawodach. Igor Cybulski ( IV miejsce) w bardzo mocno obsadzonej kategorii 47 kg po pierwszej przegranej walce z ostatecznym zwycięzcą zawodów w dalszych rundach toczył ciężkie boje ( wygrał wszystkie walki w pozostałych rundach ) by dostrzeć do strefy walk o medale, gdzie w bardzo równej walce z zawodnikiem gospodarzy niestety przegrywa, (walka do samego końca utrzymywała się przy remisowym wyniku) zajmuję IV miejsce na tych zawodach.

Dobry start już na początku roku nastraja nas pozytywnie na dalszą część sezonu. Jak zawszę trener miał wiele uwag do swoich zawodników ale ostatecznie jest zadowolony z naszych młodych wilków.

Mat. nadesłany

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice