Pracowity weekend zawodników UKS Judo Mysłowice

Kategoria:
Sport

Złote medale za I miejsce Sandry SZAŁKIEWICZ, Igi FROSZTĘGI i Filipa CYGANA!

27.05.2018, Mysłowice

Ponad 200 zawodniczek i zawodników judo z całej Polski, Czech i Słowacji zjechało do Mysłowic na turniej judo – Grand Prix Mysłowic. Wśród 23 klubów, startowali na mysłowickiej hali oczywiście najlepsi z najlepszych, czyli judocy UKS JUDO Mysłowice. Trener Ryszard DZIEWULSKI, Ewelina GÓRAL oraz Dominika NOWICKA przygotowali na te zawody 14 zawodników. Wszyscy walczyli z pełnym zaangażowaniem. Serce, jakie włożyli i umiejętności, jakimi się wykazali podczas walk zaowocowały pięknymi rzutami i technikami judo a ostatecznie – satysfakcją trenerów, zawodników i ich kibiców. Dziewięciu spośród nich oprócz sportowych emocji, przywieźli do domu okazałe medale.
VII miejsce osiągnął Daniel GÓRAK
Do strefy medalowej nie zakwalifikował się niestety Miłosz MAZUR.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, szczególnie tym, którzy nie wystraszyli się mysłowickiej potęgi judo ☺ i tak licznie przybyli na ten wspaniale zorganizowany turniej.
Już dzisiaj zapraszamy na jesienną edycję Mistrzostw Miasta Mysłowic.

01.06.2018, Gliwice

Pierwszy raz na Mistrzostwa Europy Seniorów
w ju-jitsu, które odbywały się w dniach
01-03.06.2018, w Gliwicach, powołano zawodniczkę Uczniowskiego Klubu Sportowego JUDO Mysłowice. Nasza, utytułowana koleżanka – Dominika NOWICKA (brązowa medalistka Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata Młodzieżowców) po dwóch zawodach w kategorii Senior, została doceniona i powołana na ten mega-trudny turniej. Swój debiut w tej prestiżowej imprezie zakończyła
na wysokiej, IX pozycji. Walkę o medale przerwała jej  niestety kontuzja barku.
Pocieszeniem dla Dominiki jest niewątpliwie fakt,
że jej kategorię wygrała Polka – Martyna Bierońska. Ciekawostka jest również fakt, że ME zostały kolejny raz zdominowane przez reprezentację Polski. Zawodnicy
z naszego kraju wygrali klasyfikację medalową zdobywając 18 medali, w tym – 7 złotych. Druga w klasyfikacji – Francja zdobyła 17 medali, w tym …….3 złote. Gratulujemy polskiej reprezentacji a Dominice kibicujemy w szybkim powrocie
do zdrowia.

02.06.2018, Gliwice

Na tradycyjnym już Międzynarodowym Turnieju Judo z okazji Dnia Dziecka w Gliwicach nigdy
nie brakowało zawodników z Mysłowic. W tym roku, mimo wielu turniejów w tym czasie,
do tego miasta udała się „delegacja” zawodników naszego klubu. Wśród 217 zawodników z Polski
i Czech o medale walczyli: Iga FROSZTĘGA i Filip CYGAN. Kolejny ich występ na tatami zakończył się dominacją mysłowickich judoków. Mimo silnej konkurencji oboje nasi judocy pokonali wszystkich przeciwników, wywalczyli I miejsce i złote medale.

01-03.06.2018, Piła
Na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Judo, do Piły, wraz z Trenerem Ryszardem DZIEWULSKIM pojechała nasza, jedyna kadetka – Alicja GOWAREWSKA. Zawody, które odbywały się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych były dla Ali trzecią Olimpiadą
w sportowej karierze kadetów. Nie udało się jej niestety powtórzyć sukcesu REALU Madryt
i nie zdobyła po raz trzeci złotego medalu, choć wróciła z tych zawodów z medalem (brązowym,
za III miejsce). Jej medal niewątpliwie przyczynił się do zdobycia przez kobiety województwa śląskiego I miejsca w klasyfikacji wszystkich województw, startujących w olimpiadzie. Dla Alicji O.O.M. 2018 była nietypowa jeszcze pod jednym względem. Trzeciego dnia olimpiady wzięła udział
w Drużynowych Mistrzostwach Polski reprezentując klub, który „wypożyczył” ją do swojej drużyny – GKS CZARNI Bytom. W drużynówce Alicja wygrała wszystkie swoje walki a drużyna zdobyła brązowy medal za III miejsce.

Gratulacje dla trenera oraz wszystkich zawodników.