Za nami Mały Memoriał Jerzego Chromika!

04 listopada 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Po rywalizacji dorosłych w październikowym biegu ulicznym – XXVII Memoriale Jerzego Chromika, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – w ramach rocznego współzawodnictwa sportowego – 23 października przeprowadził dla młodzieży naszych miejskich szkół Mały Memoriał Jerzego Chromika w biegach przełajowych.

Od razu trzeba zaznaczyć, że przymiotnik „mały” odnosi się do dystansów, na jakich biegali reprezentanci szkół – o kilkanaście razy krótszych, niż do pokonania miały kobiety i mężczyźni uczestniczący w biegu na dystansie 10 kilometrów. Otóż dziewczęta wszystkich szczebli nauczania oraz chłopcy szkół podstawowych biegali na 800 metrów, natomiast ich starsi koledzy ze szkół ponadpodstawowych na dłuższym odcinku – bo 1600 metrów).

W najmłodszej kategorii i grupie nauczania, reprezentacje szkolne składały się 3 dziewcząt i 3 chłopców, a na zawody przybyły zespoły piętnastu mysłowickich podstawówek. W drugiej kategorii szkół, drużyny mogły składać się również z 3 dziewcząt i 3 chłopców. W najstarszej grupie, tj. szkół ponadpodstawowych, reprezentacje szkolne mogły się składać z 15 dziewcząt i 15 chłopców jednak do klasyfikacji drużynowej zliczano punkty 10 najlepszych uczniów danej szkoły, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Czołowe „szóstki” biegaczek i biegaczy każdej kategorii, nagrodzono dyplomami i medalami.

Szczegółowe wyniki zawodów biegowych Małego Memoriału Jerzego Chromika

Materiał: (KOT) MOSiR

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice