X Grand Prix Mysłowic w biegach przełajowych o Puchar Truchtacza!

12 lutego 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Zawody z cyklu GP Mysłowic organizowane są już od dziesięciu lat. Głównym organizatorem od samego początku jest Stowarzyszenie Truchtacz Mysłowice przy stałej współpracy z UM w Mysłowicach, OISW w Katowicach ale również przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców, m.in.: BP Wczasolandia, Piekarnia K. Bromboszcz, PH Kaper, RCU Ubezpieczenia.

Prawo startu mają osoby, które do dnia zawodów ukończą 16 lat, nie mają przeciwwskazań do biegów długodystansowych i podpiszą oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem zawodów. Ze względów organizacyjnych oraz dbając o bezpieczeństwo uczestników na trasie zawodów, obowiązuje limit zawodników. Organizator dopuszcza maksymalnie sto dwadzieścia  osób do uczestnictwa w zawodach (w sprzyjających warunkach, organizator może zwiększyć limit).

Start, meta oraz biuro zawodów mieszczą się w Katowicach na ul. Strumiennej - dojazd od ulicy Leśnego Potoku (w pobliżu Ośrodka Hipoterapii „Padok”). Biuro Zawodów czynne od godz. 9.00. Zapisy do biegów: tylko i wyłącznie w dniu zawodów (brak możliwości zapisów internetowych).

Trasa w całości usytuowana w lesie. Płaska, z jednym ok. 100 m. podbiegiem. Dystans ok. 6,7 km. Różnica wzniesień: podbieg ok. 10m, całość trasy ok. 18m (do pokonania trzy pętle 3x2,2km. + dobieg do mety).

Klasyfikacja końcowa: klasyfikacja generalna Grand Prix Mysłowic, prowadzona będzie WYŁĄCZNIE dla zawodników biorących udział w Biegu Pierwszym – Zimowym, którzy ponadto w sezonie 2019, ukończą minimum sześć biegów łącznie z Wielkim Finałem.

W trakcie zawodów będą rozgrywane konkurencje: biegi, nordic walking i canicross oraz będzie prowadzona klasyfikacja w kategorii  Służby Mundurowe i Stowarzyszenia Truchtacz Mysłowice.

Kalendarz zawodów Grand Prix w sezonie 2019:

16 luty - Bieg Pierwszy – Zimowy (bieg obowiązkowy)
13 kwiecień - Bieg Drugi – Wiosenny
18 maj - Bieg Trzeci - Polska Biega (bieg uzupełniający)
15 czerwiec - Bieg Czwarty – Letni
14 wrzesień - Bieg Piąty - Letni 2
19 październik - Bieg Szósty – Jesienny
07 grudzień - Bieg Siódmy - Wielki Finał (bieg obowiązkowy).

Cykl zawodów GP jest całkowicie bezpłatny. Stowarzyszenie Truchtacz Mysłowice, jako jeden z niewielu organizatorów w Polsce nie pobiera żadnych opłat startowych w trakcie organizowanych przez siebie biegów.

Zapraszamy na pierwsze zawody już 16 lutego!

Nadesłane

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice