Wspaniały występ tenisistów stołowych z Mysłowic

07 października 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

6 października 2018 roku w Gliwicach rozegrany został pierwszy w tym sezonie turniej wojewódzki kadetów i kadetek.

Wspaniałe spisała się zawodniczka KS Mysław Mysłowice Faustyna Cieślik, która zdobyła pierwsze miejsce. Tym samym awansowała do turnieju Głównego Grand Prix Polski kadetek, który zostanie rozegrany w następny weekend w Krakowie. W całym turnieju Faustyna, uznawana od początku za faworytkę zawodów, nie straciła żadnego seta!!! Nawet w finale pokonała zawodniczkę nr 2 na tych zawodach Julię Tkocz z Orzesza 3:0.

Wśród pozostałych 5 zawodników naszego klubu, najlepiej zagrał Maciej Filiczak, który zdobył miejsce w przedziale 7 – 8. Na szczególną uwagę zasługuje występ  naszego żaka Wiktora Ptaka. Na 56 najlepszych kadetów województwa Śląskiego, Wiktor, który jest o 3 lata młodszy od większości swoich rywali, zdobył miejsce w pierwszej 16.

Na dzień dzisiejszy rozegrane zostały turnieje wojewódzkie we wszystkich 4 kategoriach wiekowych: żak, młodzik, kadet i junior. Na osiem finałów w tych zawodach, aż w 4 grali zawodnicy KS Mysław. Dwa z nich zostały wygrane przez Ewę Filiczak (juniorki) i Faustynę Cieślik (kadetki). Kilku zawodników z mysłowickiego klubu zajęło miejsce tuż za podium. Te wspaniałe wyniki młodych tenisistów stołowych z Klubu Sportowego Mysław pozwalają stwierdzić, iż nasz klub jest jednym z najlepszych na Śląsku.

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników i ich trenerów Jurija .Fomina i Pawła Rozwadowskiego.
   .
/mat. J.Fomin/

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice