Wojewódzkie zawody finałowe w sztafetowych biegach przełajowych!

23 października 2020

W ubiegły wtorek, 20 października, w Konopiskach koło Częstochowy, odbyły się wojewódzkie zawody finałowe w sztafetowych biegach przełajowych w ramach współzawodnictwa Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Do samego końca nie wiadomo było, czy zawody się odbędą. Przeszkadzała pogoda – z tego powodu został przesunięty termin, przeszkadzały kwarantanny ogłaszane w poszczególnych szkołach, w końcu pogarszająca się z dnia na dzień sytuacja pandemiczna w naszym kraju.

Ostatecznie do zawodów z naszego miasta stanęły dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 14 w kategorii dziewcząt grupy młodszej (roczniki 2008 i mł.) oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w kategorii chłopców grupy młodszej (roczniki 2008 i mł.). Rywalizując z dziewięcioma innymi szkołami w swoich kategoriach, nasi reprezentanci zajęli 5 (dziewczęta) i 8 (chłopcy) miejsce, czego im gorąco gratulujemy!

Gratulujemy tym bardziej, że swym udziałem wygrali z pandemią i trudnym czasem, jaki teraz mamy. Dziękujemy nauczycielom i dyrekcji szkół za determinację i wsparcie dzieci w udziale w tych zawodach.

Szkoły reprezentowali:

Szkoła Podstawowa nr 14 – kategoria dziewcząt, sztafeta w składzie: Hanna Stec, Maja Musik, Paulina Kroczek, Kamila Ślęzak, Julia Andron, Liwia Biesiadecka, Natalia Szymańska; trener: Aleksandra Hilus;
Szkoła Podstawowa nr 3 – kategoria chłopców, sztafeta w składzie: Bartłomiej Osip, Bartosz Kopeć, Witkro Kurasz, Kamil Kowal, Michał Garus, Daniel Górak; trener: Mateusz Wiernek.