Wojewódzki Turniej klasyfikacyjny młodzików w tenisie stołowym!

23 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W niedziele 22.09.2019 r. w Łaziskach Górnych rozegrany został I wojewódzki turniej klasyfikacyjny młodzików. Wśród 90 uczestników zawodów, 10 było z Mysłowic. W turnieju wojewódzkim, który jednocześnie jest eliminacjami do Grand Prix Polski, nie musiało startować trzech naszych młodzików. Wiktor Ptak, Maks Gwizdoń i Karol Broszkiewicz siłą rankingu mają zapewniony udział w turnieju ogólnopolskim. A propos, trójka młodzików klubu zajmuje obecnie 1,2 i 3 na Śląsku.

Zawodnicy z Mysłowic byli młodsi  od swoich rywali. Wśród młodzików naszego klubu najlepiej zagrała  Julia Kaczmarczyk. W całym turnieju Julia przegrała tylko jedną grę, po zaciętym meczu 2:3 z J. Żyną z Częstochowy. Potem wygrywając wszystkie swoje pojedynki Julia mogła zdobyć najwyżej trzecie miejsce. I tak też się stało.

Żeby zdobyć trzecie miejsce Julia musiała pokonać 8 przeciwniczek! W meczu o pierwszą 8 mysłowiczanka zrewanżowała się swojej pogromczyni z Częstochowy wygrywając w takim samym stosunku setów 3:2.

- chciałbym w tym miejscu pochwalić wszystkich zawodników KS Mysław za dobra grę. Wszyscy nasi zawodnicy poprawili swoje pozycje z przed turnieju. Na szczególną pochwale zasługuje Agata Kubas,  która jako jedyna, oprócz Julii przebiła się do czołowej 16 zawodów. Duże szansę na jeszcze lepszy wynik miała  A. Malinowska, która  prowadziła 2:0 w setach i 5:2 w punktach z zawodniczką M. Pietraszko z Żywca, która potem skończyła zawody na 5 miejscu – mówi trener Jura Fomin.

Wszystkim zawodnikom KS Mysław gratuluję dobrego występu i życzę sukcesów w kolejnych zawodach a za tydzień emocji nie zabraknie bo w Krakowie będą grali kadeci w I Grand Prix Polski oraz w Gliwicach sezon rozpoczną najmłodsi – dodaje trener KS Mysław.

Gratulujemy całej drużynie wraz z trenerem.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice