Wiktor Ptak zdobył dwa srebrne medale na Mistrzostwach Polski Żaków w tenisie stołowym.

11 czerwca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W rozegranych w dniach 8 – 9 czerwca 2019 roku w Krakowie Mistrzostwach Polski Żaków jedynym zawodnikiem z Mysłowic  był uczeń V klasy Szkoły Podstawowej Sportowej, reprezentant Klubu Sportowego Mysław – Wiktor Ptak.

W turnieju grupowym oraz w drugiej fazie zawodów młodziutki utalentowany mysłowiczanin pewnie pokonywał swoich rywali po 3:0 w setach. Nawet w meczu decydującym o wejściu do strefy medalowej, nr 2 rankingu Polskiego, nie zdołał ugrać nawet jednego seta! W półfinale Mistrzostw Wiktor grał z nr 3 w Polsce Mateuszem Sakowiczem z Warszawy. I tym razem przeciwnik nie dal rady, ale „urwał” jednego seta dobrze grającemu w tym dniu zawodnikowi KS Mysław. Tym samym Wiktor awansował do finału Mistrzostw Polski.
Międzyczasie Wiktor Ptak, grając z Samuelem Michną z Sierakowic, w turnieju par deblowych też zakwalifikował się do finału! Z uwagi na intensywność gry, małych przerw pomiędzy meczami, braku czasu na regenerację, w grach finałowych Wiktorowi najzwyczajniej zabrakło sił. Ale i tak dwa srebrne medale zdobyte na Mistrzostwach Polski jest znakomitym wynikiem. Wielkie brawa i gratulacje dla Wiktora.