Wiktor Ptak Mistrzem Śląska młodzików!

27 kwietnia 2021

W weekend 24-25 kwietnia 2021 roku, w Jastrzębiu Zdroju rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska młodzików w tenisie stołowym. Najliczniejsza ekipa reprezentowała KS Mysław Mysłowice! Ilość szła w parze z jakością. Warto podkreślić, że zdecydowana większość  mysłowiczan była młodsza od swoich rywali.

Zawodniczka Emilia Pięcarska mimo problemów zdrowotnych, wywalczyła medal brązowy w grze podwójnej, Wiktor Ptak zdobył drugie miejsce oraz medal srebrny w grze podwójnej. W najbardziej prestiżowej konkurencji indywidualnej, Wiktor zdobył 1 miejsce i tytuł Mistrza Śląska młodzików !!!

Słowem podsumowania, młodzicy z Mysłowic zaliczyli bardzo udany występ na turnieju dla naszego klubu. Wiktor Ptak zdobył dwa lata temu tytuł indywidualnego Mistrza Śląska żaków , w tym roku Mistrza Śląska młodzików, co potwierdza że jest najlepszy na Śląsku w roczniku 2008.

Dwa razy mistrzostwa województwa nie zdobywa się przypadkowo. Wiktor mógł sięgnąć po jeszcze jedno złoto, ale we finale gry podwójnej przegrał z K. Kuflem z Żywca 12:10 w piątym decydującym secie.

Zdobycie 7 miejsca indywidualnie oraz 5 m. drużynowo przez A. Malinowską, która musiała przerwać zawody oraz 9 miejsca zdobyte przez pierwszorocznego żaka Andrzeja Ratka (trzy lata młodszy od rywali) też można uznać za bardzo dobre wyniki.

Wielkie brawa dla wszystkich i gratulacje dla Wiktorowi, Emilii, Anastazji i Andrzeja -Nie odpuszczamy, pracujemy dalej solidnie bo za tydzień Mistrzostwa Śląska juniorów, żaków i skrzatów - mówi trener Jura Fomin.