Weekendowe zmagania zawodników z Klubu Sportowego Mysław

14 października 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W dniach 11-13 października 2019 roku w Łaziskach Górnych został rozegrany I Grand Prix Polski żaków i żaczek.

W piątek dwóch zawodników KS Mysław, Witek Pisarzowski oraz Tobiasz Malinowski, uczniów Szkoły Podstawowej Sportowej z Mysłowic, walczyło w turnieju eliminacyjnym o prawo gry w turnieju głównym. Znakomicie grał w ten dzień młodziutki mysłowiczanin Tobiasz Malinowski. Bez straty seta przeszedł eliminacje i awansował do turnieju głównego. Jego młodszy kolega klubowy Witek Pisarzowski po przegraniu jednego meczu i wygraniu kilku też wywalczył upragniony awans do turnieju głównego.

W sobotę wystartował turniej główny Grand Prix Polski żaków i żaczek, niestety nie mógł ze względów rodzinnych zagrać w nim Witek Pisarzowski, ale rodzeństwo Malinowskich (Anastazja miała zapewniony udział siłą rankingu) godnie reprezentowali nasz klub i miasto na tych zawodach. Tobiasz grając po raz pierwszy w zawodach tak wysokiej rangi był rozstawiony z nr 4 w swojej grupie. Po przegraniu jednego i wygraniu kolejnego meczu spotkał się w ostatnim decydującym meczu z nr 1 swojej grupy K.Burakowskim z Piaseczna. Ten mecz decydował o awansie do drugiej części turnieju. Po dramatycznym meczu Tobiasz przegrał 2:3 (9:11 w decydującym secie). Ostatecznie zawodnik KS Mysław, uczeń klasy 5c mysłowickiej Szkoły Sportowej zdobył 3 miejsce w grupie i miejsce w przedziale 41-48. Lepiej poszło Anastazji. Po wygraniu dwóch meczy i przegraniu jednego z nr 8 w Polsce E.Laskowską z Loskarzewa mysłowiczanka zdobyła 2 miejsce w grupie i awansowała do 32 najlepszych w kraju i drugiej fazy turnieju. W grze o czołową 16 w Polsce Anastazja musiała grać z nr 3 rankingu krajowego A.Krauze z Bydgoszczy. Na początku meczu widać było, że wysoki ranking przeciwniczki oraz kilka dobrych zagrań mieło negatywny wpływ na jakość gry Anastazji. W dalszej części meczu nasza zawodniczka zaczęła grać w odpowiednim rytmie i co raz lepiej radziła sobie z przeciwniczką. W secie trzecim Ana zaczęła grać najlepiej jak potrafi, prowadziła przez cały set kilkoma punktami i tylko w końcówce seta przeciwniczka dogoniła punktami i po małym błędzie mysłowiczanki zdobyła ostatni punkt i wygrała 12:10.

Wielkie brawa i gratulacje dla obydwóch żaków z Mysłowic. Do bardzo dobrego występu na zawodach rangi krajowej żaków naszego Klubu chciałbym dodać, że nie ma na Śląsku klubu , którego reprezentanci braliby udział we wszystkich Grand Prix Polski w kategoriach młodzieżowych. Tylko KS Mysław miał w żakach, młodzikach, kadetach i juniorach swoich przedstawicieli w turniejach głównych G.P.P!!!


/mat.nadesłany/

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice