Weekendowe zmagania zawodników z Klubu Sportowego Mysław

03 czerwca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W Dzień Dziecka oraz w niedzielę tj. 2 czerwca 2019 roku tenisiści stołowi KS Mysław spędzili na sportowo. Najpierw 1 czerwca w Gliwicach w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików /klasy VI i młodsze/, w których na 24 najlepszych zawodników ze Śląska KS Mysław miał aż siedmiu swoich reprezentantów. W niedzielę natomiast (2.06) w Częstochowie rozgrywane były Mistrzostwa Śląska Żaków i Skrzatów /kl.4 i młodsi/.

1 czerwca 2019 roku w Gliwicach wszyscy nasi zawodnicy byli o co najmniej rok młodsi od swoich rywali. Dla tego bardziej cieszą znakomite wyniki uzyskane przez mysłowiczan. Na najwyższym stopniu Mistrzostw stanęli Wiktor Ptak razem z Karolem Broszkiewicz w grze podwójnej. W tej samej konkurencji na 3 miejscu był Maks Gwizdon.
Również w grze podwójnej, rocznikowo trzecioklasistka, Anastazja Malinowska zdobyła medal brązowy.
W turnieju indywidualnym Maks Gwizdon wywalczył dla siebie, klubu oraz Śląska drugi w tym turnieju brązowy medal.

2 czerwca 2019 roku w Częstochowie nasze miasto reprezentowało dziesięciu młodziutkich tenisistów stołowych z KS Mysław. Były to Mistrzostwa Śląska Skrzatów i Żaków. Na tych zawodach nie było mocnych na zawodnika nr 1 na Śląsku w kategorii żaków, ucznia Szkoły Sportowej z Mysłowic, Wiktora Ptaka. Wiktor zdobył dwa medale złote, jeden w grze podwójnej i drugi w turnieju indywidualnym. Należy tutaj zaznaczyć, że Wiktor w całym turnieju indywidualnym stracił tylko jednego seta!
Bardzo dobre zawody rozegrała Anastazja Malinowska, która zdobyła medal brązowy w grze podwójnej, a w turniej indywidualny ukończyła na 6 miejscu, będąc nr 9 przed zawodami. W meczu o strefę medalową Anastazja stoczyła wyrównany pojedynek z rok starszą, późniejszą zwyciężczynią turnieju M.Hadryś.
Również znakomity turniej rozegrał Witold Pisarzowski, który w zawodach skrzatów wywalczył medal srebrny.

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich młodziutkich tenisistów stołowych z Klubu Sportowego Mysław, którzy zakwalifikowali się do zawodów: Amelia Osiecka, Agata Kubas, Konrad Pisarzowski,Andrzej Ratka, Tobiasz Malinowski, Witold Pisarzowski, Wiktor Ptak, Mateusz Hornik,Anastazja Malinowska, Maja Urbańczyk. Wszyscy są uczniami Szkoły Podstawowej Sportowej z naszego miasta.

 

/mat. J. Fomin/

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice