Weekendowe zmagania UKS JUDO Mysłowice!

24 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Marzeniem każdego sportowca jest medal, a przynajmniej – udział w Igrzyskach Olimpijskich. Aby takie marzenie mogło się spełnić, sportowiec musi posiadać wiele talentów. Jak mawia klasyk – najważniejszy z nich, to … talent do pracy.

W Mysłowicach nie brakuje utalentowanych i pracowitych zawodników. Pięciu z nich udało się z Trenerem Ryszardem Dziewulskim, w sobotę, 21.09.2019 do Kątów Wrocławskich na czwarte zawody z cyklu International Judo Leag. Ta runda - "Turniej Przyszłych Olimpijczyków" organizowana przez MKS Juvenię Wrocław zgromadziła 586 judoków z 40 klubów. Cała, nasza Piątka walczyła dzielnie o najlepsze pozycje na tym trudnym turnieju. Ostatecznie, wszyscy wywalczyli punktowane miejsca.

Złoty medal za I miejsce wywalczyli:

Filip Cygan (kat. MU 11, – 33kg)
Sandra Szałkiewicz (FU 15, -48kg)
Brązowy medal za III miejsce zawisł na szyi Natalii Rusin (FU 11, -46kg)
V miejsce to zdobycz Haliny Rydzikowskiej  (FU 13, -40kg)
IX pozycję zdobył Krystian Raś (MU 11, -30kg).

Dzień po walkach starszych dzieci, przygotowujących się do Olimpiady, młodsi adepci judo z UKS JUDO Mysłowice próbowali swoich sił w Sosnowcu. W stolicy Zagłębia odbywał się tego dnia Turniej Judo dla Dzieci, Młodzików i Juniorów. Trener Dziewulski zaproponował udział 10 zawodnikom klubu UKS JUDO Mysłowice. Dobre przygotowanie, wola walki i ambicja zaowocowały pięknymi walkami mysłowickich judoków - wszyscy wrócili z medalami.

I miejsce i złoty medal przywieźli z Sosnowca: Jadwiga Herman, Krzysztof Łabecki, Jakub Rotko, Wojciech Sobczak i Wojciech Styczeń;

II miejsce i srebrny medal to zdobycze: Adam Bednarek, Jędrzej Herman i Bartosz Pruksa;
III miejsce wraz z brązowym medalem wywalczyli: Kacper Piwowarski i Kacper Podbielski.

Gratulujemy trenerom Ryszardowi Dziewulskiemu Ewelinie Oczkowicz,  i zawodnikom wspaniałych wyników i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Nadesłane

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice