Weekendowe zmagania UKS JUDO Mysłowice!

08 października 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W miniony weekend zawodnicy UKS Judo, uczestniczyli w zawodach, które odbyły się w Warszawie i Zakopanym. Starsze dzieci „rządziły” w sobotę, w stolicy Polski, młodsze natomiast,  w niedzielę – w stolicy Tatr. 

W minioną sobotę, w Warszawie, odbyła się V runda International Judo League. Trener Ryszard Dziewulski udał się do stolicy z Piątką Wojowników z UKS JUDO Mysłowice. Do stolicy zjechali najlepsi zawodnicy tej grupy wiekowej. Z tego, „mocnego turnieju" zawodnicy przywieźli kolejne doświadczenia i piękne trofea. Mysłowice mogą być zatem dumne z  pięknych walk i postawy naszych judoków.

- Złote medale za I miejsce zawisły na szyjach: Igi FROSZTĘGI i Natalii RUSIN
- Brązowy medal za III miejsce to zdobycz Sandry SZAŁKIEWICZ
- V miejsce to osiągnięcie Filipa CYGANA
- Mimo walecznej postawy – Halina RYDZIKOWSKA nie dotarła do strefy medalowej.

Do Zakopanego, na XXIII Międzynarodowy Turniej Judo oraz II Memoriał Józefa Chowańca, zaproszenie wysłał m.in. klubowi z Mysłowic, Zakopiański Klub Sportowy „YAMABUSHI”. Na te, urokliwe zawody trener Ryszard DZIEWULSKI stawił się z Czwórką mysłowickich sportowców. Konkurencja była bardzo wysoka. Trenera cieszyła zatem każda udana technika, skuteczny rzut oraz oczywiście – zwycięstwa podopiecznych. Dzieci z Mysłowic dały trenerowi i zgormadzonym kibicom wiele radości i satysfakcji.

Złoty medal za I miejsce z Zakopanego przywiózł Wojciech SOBCZAK.
Srebrne medale za II miejsce zdobyli: Jadwiga HERMAN  i Adam ŚLĘZAK.
Wysoką, IX pozycję wywalczył Wojciech STYCZEŃ.

Gratulujemy Trenerom (Ryszardowi DZIEWULSKIEMU oraz Ewelinie OCZKOWICZ) i Zawodnikom wspaniałych wyników i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice