Weekendowe zmagania naszych tenisistów stołowych

11 listopada 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

9 listopada 2019 roku w Łaziskach Górnych rozegrany został II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików i Młodziczek. 43 dziewczynki i 70 chłopaków brało udział turnieju.  Najliczniejszą ekipą klubową był KS Mysław Mysłowice. Aż 15 młodych tenisistów i tenisistek stołowych reprezentowało nasze miasto. Z całej silnej ekipy tylko Julka Kaczmarczyk wiekowo jest ostatni rok młodziczką. Pozostali mysłowiczanie będą młodzikami jeszcze przez 2-4 lata.

Należy przypomnieć, ze trzech najlepszych zawodników z naszego miejskiego klubu – Maks Gwizdon, Karol Broszkiewicz i Wiktor Ptak (czołówka śląskiego tenisa w tej kategorii wiekowej) nie musiało brać udziału w tych zawodach ponieważ awans do Grand Prix Polski mają zapewniony siłą rankingu.
Najlepszy wynik uzyskała, jak można było się spodziewać, Julia Kaczmarczyk, która zdobyła 3 miejsce. Julia przegrała tylko jeden mecz z późniejszą zwyciężczynią turnieju Julią Zyną z Częstochowy. W czołowej 16 województwa była jeszcze Anastazja Malinowska zdobywając miejsce 13-16. Wyniki dziewczynek byłyby lepsze gdyby nie losowanie, przez które mysłowiczanki wyeliminowały się nawzajem. Julia ograła Maję Urbańczyk, potem Anastazję Malinowską, a Anastazja wyeliminowała Agatę Kubas.
U chłopaków najlepszy wynik uzyskał Konrad Pisarzowski. O jeden przedział dalej był jego młodszy brat Witold. Ale żadnemu z naszych chłopaków nie udało się przebić się do czołowej 16.

W niedzielę 10 listopada 2019 roku w Jastrzębiu Zdroju w II Turnieju Wojewódzkim grali juniorzy. Wśród wielu zawodników z naszego województwa, nie mogło zabraknąć tenisistów z KS Mysław. Na 5 mysłowiczan tylko Oliwier Gwizdon wiekowo jest juniorem. Pozostali są o dwie kategorie młodsi, to młodzicy - Maks Gwizdon, Karol Broszkiewicz i Wiktor Ptak. Tak samo jak u młodszych zawodników, najstarszy z naszej ekipy uzyskał najlepszy wynik. Oliwer Gwizdon wywalczył znakomite drugie miejsce. Karol Broszkiewicz natomiast był w pierwszej 16 zdobywając miejsce 9-12.
Wielkie brawa i gratulacje dla młodych tenisistów stołowych z Mysłowic.

/mat. J.Fomin/

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice