Weekend z tenisem stołowym!

09 grudnia 2018

Rewelacyjnie zagrała, na II Grand Prix Polski kadetów i kadetek zawodniczka KS Mysław Faustyna Cieślik. W turnieju rozgrywanym 07-09.12.2018r. w Jastrzębiu Zdroju grały najlepsze kadetki z całego kraju. W turnieju głównym wśród 64 tenisistek stołowych Faustyna grała z numerem 33. Uczennica klasy 7b Szkoły Sportowej zaliczyła znakomity występ.

W sobotę 08.12 w fazie grupowej Faustyna pewnie pokonała dwie swoje rywalki po 3:0 i przegrała tylko jeden mecz ale z nr 1 rankingu krajowego Zuzanną Welgós z Przemyśla 2:3 w setach. Wywalczyła awans do dalszej fazy zawodów - fazy pucharowej. Po południu w sobotę nie było mocnych na tenisistkę z Mysłowic, która pokonała najpierw w 1/16  J.Czubakowską z Plocka 4:1, potem  w 1/8  W.Tomczak z J.Zdroju  i awansowała do pierwszej 8 kadetek w Polsce!

W niedzielę w meczu o ½ finału Faustyna przegrała  z zawodniczką grającą „technicznymi” okładzinami ( odwrócone do góry czopki)  L.Przybyl z Brzegu Dolnego. Potem pokonała 3:1 w setach L.Kalużny i w meczu o 5 miejsce przegrała 1:3 z A.Kubiak. Zdobyć miejsce w pierwszej 8 w Polsce to znakomity wynik a do tego  6 miejsce w kraju  daje prawo gry  w III Grand Prix Polski i praktycznie zapewnia udział w Mistrzostwach Polski kadetek bez konieczności grania w eliminacjach. Warto dodać że F.Cieślik jest kadetką dopiero pierwszy rok.

Wielkie brawa i gratulacje dla Faustyny.