VII Świętojański Bieg oraz Marsz Nordic Walking!

29 maja 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

23 czerwca, na Placu Św. Jana Pawła II przy Parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach, już po raz siódmy, odbędzie się Świętojański Bieg oraz Marsz Nordic Walking w w ramach obchodów 100-lecia wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego pod patronatami: Wiktora Skworca – Arcybiskupa Metropolity Katowickiego i Dariusza Wójtowicza – Prezydenta Miasta Mysłowice w ramach parafialnego festynu świętojańskiego wpisującego się w obchody dni Mysłowic.

Bieg rozpocznie się o godz. 17:10 na dystansie 10 km oraz o godz. 17:20 nordic walking na dystansie 5 km. Przedszkolaki natomiast swoje zmagania rozpoczną o 16:45. Głównym organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach a w organizacji pomaga Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Nasze Mysłowice”, Parafia pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela oraz Niepubliczne Przedszkole „Akademia Małego Odkrywcy.

Zawody mają na celu propagowanie rodzinnego sportu jako czynnej formy wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, oraz krzewienie ducha sportu i uczciwego współzawodnictwa. W ramach zawodów odbędą się biegi:

- uliczno-przełajowy na dystansie 10 km,
- przedszkolaków na dystansie 300 metrów,
- marsz Nordic Walking na dystansie 5 km.

Zgłoszenia do biegu przedszkolaków prowadzone są przez Niepubliczne Przedszkole „Akademia Małego Odkrywcy”:

- drogą mailową na adres: akademiaodkrywcy.myslowice@wp.pl
- telefonicznie 692 980 455 w godzinach pracy przedszkola do 14.06.2019 roku

Regulaminy biegów oraz niezbędne zgody znajdują się w zakładce Dokumenty.

Zapisy(Bieg główny, oraz NW)

Tekst: MOSiR Mysłowice ( KOT )

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice