V Zimowe Klubowe Mistrzostwa Truchtacza na Krótkim Dystansie Sosnowiec/Mysłowice 2019-03-02!

07 marca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

V Mistrzostwa Truchtacza były dosyć nietypowe, ponieważ odbyły się na stadionie MOSiR w Sosnowcu. Po ubiegłorocznej „przygodzie” z błotem, postanowiliśmy poszukać bieżni, która zdecydowanie lepiej będzie się prezentowała. Nasz wybór padł na stadion im. Stefana Płatka w Sosnowcu. Zawody odbyły się więc na tartanowej, ale co najważniejsze wymiarowej i zdatnej do biegania bieżni. Ciągle jednak mam nadzieję że takiego standardu doczekamy się również w Mysłowicach.

Zimowe Mistrzostwa Truchtacza odbywają się na dystansie 1 kilometra i przeznaczone są wyłącznie dla obecnych ale również byłych członków Stowarzyszenia. Zastanawiamy się jednak nad zmianą formuły i dopuszczeniem w przyszłości do zawodów gości zaproszonych. Na pewno zwiększyłoby to atrakcyjność Mistrzostw.

W tym roku we wszystkich trzech konkurencjach (bieg w kategorii mężczyzn i kobiet oraz nordic walking w formule open) wystartowało blisko dwudziestu Truchtaczy. Pomimo, iż jest to niemal sprinterski dystans, nie możemy narzekać na brak emocji. Jednak dwa elementy są stałe: zwyciężczynią w NW niezmiennie jest Ewa Jastrzębska a najszybszym biegaczem pozostaje Grzegorz Stolecki. Choć w wypadku Grzesia, należy zaznaczyć że juniorzy depczą już po piętach.

Po zakończeniu zmagań sportowych, udaliśmy się do Pubu Walter, gdzie tradycyjnie przy pierogach zostały wręczone puchary i dyplomy a na koniec jeszcze jedna uwaga. Zimowe Mistrzostwa- dzięki dokumentacji fotograficznej Uli i Andrzeja można stwierdzić że wszystkie bajki o śniegu i zimie są mocno przesadzone. W ciągu pięcioletniej historii naszych Zimowych Mistrzostw, nigdy nie biegaliśmy w śniegu! Może następnym razem? 

Wyniki zawodów:

Wśród pań najszybszą Truchtaczką okazała się Izabela Klich

Nordic Walking  (OPEN):

1. Ewa Jastrzębska
2. Werner Legomiński

3. Bożena Kopeć   

Biegi:

    1. Grzegorz Stolecki
    2. Kamil Staciwa (junior)
    3. Piotr Rogowicz

Pełne wyniki dostępne tutaj

Nadesłane

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice