UKS Karkosz Team, czyli rodzeństwo z pasją do walki!

05 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Sporty walki nie kojarzą się z bezpieczną dyscypliną dla dzieci i młodzieży, jednak rodzice chętnie zapisują swoje pociechy na treningi. Jaki jest tego sekret? UKS Karkosz Team przyciąga swoją świeżością i nowymi metodami szkoleniowymi. - Judo i Ju-Jitsu kształtuje charakter. Dyscyplina to podstawa ideologii tego sportu, a nauki poznane na macie przejawiają się w życiu codziennym – mówi jeden z trenerów, Dawid Karkosz.

Judo i Ju-Jitsu nie jest pokazem siły, brutalności i agresji. Judoków charakteryzuje zwinność, szybkość i skuteczność rzutów, a przede wszystkim spokój – stabilna pozycja, równomierny oddech, zdecydowane kroki i ruchy rękami. Nie ma miejsca na złość i niekontrolowane ruchy. - Sama podstawa sportu mówi „ustąp, aby zwyciężyć” oraz „maksimum skuteczności przy minimum wysiłku”. Judo to techniki wykorzystania swojego ciała jak idealnie zbudowanego instrumentu, poznanie go i jego słabości – podkreśla Damian Karkosz, trener Karkosz Team. Rodzice nie zapisują swoich dzieci wyłącznie ze względu na samoobronę i aktywność fizyczną, ale także dla wypracowania takich cech charakteru jak dyscyplina oraz zorganizowanie.

Charakterystyka klubu

Uczniowski Klub Sportowy Karkosz Team to pierwszy nowopowstały klub Ju-Jitsu na przestrzeni ostatnich lat w Mysłowicach. Powiew świeżości przyciąga duże zainteresowanie nie tylko mieszkańców miasta. Mamy również zawodników z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Katowic. Treningi są prowadzone na różnym poziomie zaawansowania. Dzieci przez zabawę uczą się zasad tej dyscypliny. Trenują od niedawna, a już wielu z nich przełamało strach i wzięło udział w pierwszych rywalizacjach sportowych. Starsi zawodnicy ambitnie uczą się nowych technik, wzmacniają kondycję oraz motorykę organizmu, aby osiągać jak najlepsze wyniki.

Sztab trenerski

Kadra trenerska ma znaczący wpływ na rozwój klubu. Przyczynia się do atmosfery, jaka panuje na matach wśród dzieci i młodzieży. Co za tym idzie, mniej formalne relacje między kadrą, a uczestnikami przekładają się na efektywniejsze przekazywanie wiedzy. Karkosz Team to Dawid Karkosz, trener i aktywny zawodnik w jednej osobie, aktualny reprezentant Kadry Polski, Mistrz i Wicemistrz Świata w Ju-Jitsu kolejno z 2017 i 2018 roku. Bierze aktywny udział w zawodach rangi światowej, utrzymując się w ścisłej czołówki rankingu. Trenuje i wciąż rozwija swoje umiejętności, a wiedzę przekazuje swoim podopiecznym. Damian Karkosz jest związany z Ju-Jitsu od 2000 roku, w 2006 roku zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy, jest wielokrotnym medalistą imprez międzynarodowych oraz aktualnym trenerem Kadry Śląska w Ju-Jitsu, który został powołany na drugą kadencję.

Razem tworzą kompetentny sztab, który nie zwalnia tępa. Kiedyś mistrzowie walczyli o medale, teraz stoją po drugiej stronie maty i walczą o tytuły swoich podopiecznych.

UKS Karkosz Team to rodzinny klub sportowy założony przez dwóch braci, specjalizujący się w dyscyplinie Judo i Ju-Jitsu. Swoją działalność rozpoczął w lutym 2019 roku, a już na swoim koncie posiada pierwsze medale swoich podopiecznych z lig dzieci i młodzieży, jak i z poważniejszych imprez sportowych, jakim jest Puchar Polski, Mistrzostwa Europy i świata. Klub stawia na nieustanny rozwój, przez co trenerzy otwarci są na nowe techniki szkolenia. Od kwietnia bieżącego roku wprowadzono również treningi brazylijskiego Ju-Jitsu, skupiającego się na walkach w parterze, prowadzone przez Mateusza Flasza.

Uczniowski Klub Sportowy Karkosz Team

Ul. Krakowska 8
41-400 Mysłowice

ukskarkoszteam@gamil.com

Więcej info na fanpage klubu na Fb TUTAJ

nadesłane

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice