Trzecie zwycięstwo Silesianek!

24 listopada 2020

W czwartek 19.11.2020 r. zespół juniorek na własnej hali podejmował drużynę SiKReT Gliwice. Pierwszy set rozpoczął się znakomicie dla dziewczyn z Silesii. Gospodynie od samego początku wywierały dużą presje na zagrywce, co pozwoliło na szybkie uzyskanie blisko 10 punktowej przewagi. Drużyna gości ewidentnie nie radziła sobie z przyjęciem, a po naszej stronie na boisku pojawiły się rezerwowe zawodniczki. Pomimo kilku odrobionych punktów w końcówce pierwszej partii przez drużynę z Gliwic, nasz zespół odniósł pewne zwycięstwo w secie 25-17.

Drugi set odbył się w zasadzie bez historii. Nasze zawodniczki dominowały praktycznie w każdym elemencie gry i przez cały set utrzymywały wyraźną przewagę punktową. Na boisku ponownie pojawiło się kilka rezerwowych, które pokazały się z bardzo dobrej strony, a set zakończył się pewną wygraną 25-15.

W trzecim secie w drużynie Silesii pojawiło się wyraźne rozluźnienie. Zawodniczki z Gliwic zaczęły lepiej przyjmować, ale przede wszystkim zdecydowanie poprawiły element zagrywki. Wyraźna przewaga zespołu gości utrzymywała się przez większość seta. Pomimo dobrej postawie na zagrywce i odrobieniu kilku punktów naszym zawodniczkom nie udało się już odwrócić losów seta i ostatecznie uległy 22-25.

Do czwartej partii obydwie drużyny podeszły z dużą determinacją. Zarówno z jednej jak i z drugiej strony mogliśmy obserwować skuteczne ataki i znakomite obrony. Wynik do połowy seta cały czas oscylował wokół remisu ale ostatecznie to naszym zawodniczkom udało się zdobyć kilkupunktową przewagę, której już nie pozwoliły sobie odebrać i ostatecznie zwyciężyły 25-21, a w całym spotkaniu 3:1.

Silesia Volley MSK Mysłowice vs  SiKReT Gliwice –  3:1 (25:17, 25:15, 22:25, 25:21)

Silesia Volley Mysłowice: Domachowska, Zonik, Stępień, Doniec, Żyła, Chruślicka, Przepaśniak oraz Pikura, Wojtaś, P. Machaczek, N. Machaczek, Bocian, Kochman i Bołdys.

Źródło: Silesia Volley!