Tenis stołowy - KS "Mysław"

07 października 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W sobotę 5 października w Wałbrzychu rozegrany został I G.P.P młodzików i młodziczek. Najlepiej z województwa Śląskiego zagrali zawodnicy KS Mysław Mysłowice. W turnieju eliminacyjnym, rozgrywanym w piątek 04.10.  na 7 zawodniczek z naszego województwa  dwie reprezentowały  KS Mysław Mysłowice:  Julia Kaczmarczyk oraz żaczka Anastazja Malinowska.

Anastazja nie zdołała przejść fazy grupowej zdobywając miejsce trzecie bo awans uzyskały pierwsze dwie zawodniczki. Jej starsza koleżanka klubowa Julia grała bardzo dobrze i zdobyła drugie miejsce w swojej grupie, kwalifikując  się do drugiej tury eliminacji. W kolejnym meczu decydującym o awansie do turnieju głównego, Julia nie dała szans przeciwniczce  wygrywając 3:0, tym samym wywalczyła sobie prawo startu w turnieju głównym Grand Prix Polski młodziczek.

W sobotę w turnieju głównym mieliśmy trzech chłopaków i jedną dziewczynę. Żaden klub ze Śląska nie miał tylu zawodników w turnieju głównym. W pierwszej  części zawodów nasi młodzicy: Maks Gwizdoń, Wiktor Ptak i Karl Broszkiewicz znakomicie poradzili sobie ze swoimi przeciwnikami i bez porażek awansowali do drugiej części turnieju. Każdy z nich pokonał trzech przeciwników, natomiast Julia grająca po raz pierwszy w tak wysokiej rangi zawodach, minimalnie przegrała  mecz decydujący o awansie do 32 najlepszych 2:3 w setach i 9:11 w decydującym. Trochę szkoda bo Julia prowadziła 2:0 w setach i 5;1 w punktach.

W kolejnej rundzie odpadł nasz najmłodszy zawodnik W.Ptak  ale M.Gwizdoń i K.Broszkiewicz znów pokonali swoich przeciwników po 3:0 i awansowali do najlepszej 16 w Polsce. Niestety żadnemu nie udało przebić się do 8 najlepszych w  kraju. K.Broszkiewicz po bardzo dobrej grze  przegrał 1:3 z późniejszym zwycięzcą turnieju D.Jadamem  z Jarosławia, M.Gwizdoń z K.Totoniem. Następny mecz nasi zawodnicy musieli rozegrać między sobą. Tym razem po zaciętej walce zwyciężył Maks 14:12 w ostatnim decydującym secie. Tym samym zdobył miejsce 9-12 , a Karol 13-16. Biorąc pod uwagę że na 18 reprezentantów  Śląska tylko dwóch zawodników z Mysłowic  było w czołowej 16, a do tego Wiktor zdobył miejsce o jeden przedział gorzej, w którym też byli  tylko  dwaj z naszego województwa, można uznać że wyniki uzyskane przez naszych zawodników są bardzo dobre.

Gratulacje dla  wszystkim reprezentantów  KS Mysław Mysłowice.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice