Super wyniki tenisistów stołowych z Mysłowic!

02 grudnia 2019

W niedzielę 1 grudnia w Łaziskach Górnych rozegrany został II wojewódzki turniej klasyfikacyjny skrzatów ( dzieci do lat 9) i żaków ( do lat 11). Wszystkich startujących było 105. Klub Sportowy Mysław oddelegował na te zawody sześcioro swoich zawodników i zawodniczek.

W najmłodszej kategorii skrzatów znakomicie zagrał uczeń klasy 2a szkoły sportowej Andrzej Ratka. Wygrywając wszystkie swoje mecze Andrzej zdobył pierwsze miejsce pokonując w finale po zaciętym meczu zawodnika z ośrodka Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Czechowicach – Dziedzicach M.Orszulaka 3:2 w setach. Mecz był bardzo zacięty, najpierw mysłowiczanin wygrał pierwszego seta 12:10, potem przeciwnik wygrał dwa kolejne sety, ale następny set 11:9 należał ponownie do zawodnika KS Mysław. W decydującym 5 secie lepiej wytrzymał psychicznie i grał bardziej odważnie od przeciwnika A.Ratka dla tego też wygrał zdecydowanie bo 11:5.

W kategorii żaków nie było równych T.Malinowskiemu. Zawodnik KS Mysław, uczeń klasy 5c szkoły sportowej w Mysłowicach, powtórzył sukces swojego młodszego kolegi klubowego i szkolnego zdobywając 1 miejsce w województwie Śląskim. W odróżnieniu od Andrzeja, Tobiasz wygrał turniej bardziej zdecydowanie. Po drodze do finału nie stracił nawet jednego seta. W meczu finałowym wygrywał 2:0 i prowadząc 10:8 miał 2 piłki meczowe w trzecim ale przegrał ten set 10:12. W kolejnym znów zagrał na 100% swoich umiejętności i wygrał 11:8 i cały mecz 3:1.

Bardzo ważnym jest dla mnie i dla moich podopiecznych to, że obydwaj zawodnicy wygrali w finałach z przeciwnikami, którzy byli faworytami bo nr.1 przed zawodami, a także w poprzednich zawodach - mówi trener Jura Fomin

-obaj przegrali z tymi samymi zawodnikami po 3;0. Świadczy to o postępach w umiejętnościach sportowych a także sukces w II WTK doda im pewności, że można wgrywać z faworytami i zawodnikami,z którymi wcześniej przegrywali - dodaje Fomin.

Wielkie brawa i gratulację dla Andrzeja i Tobiasza .