Strażacka 10-ka czyli Bieg o Puchar Św. Floriana za nami!

15 maja 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Kiedyś zapraszaliśmy Naszych biegaczy do udziału w tym biegu. Dziś krótka relacja, którą otrzymaliśmy od organizatorów.

4. edycja Biegu Strażacka 10-ka w tym roku odbyła się w Poczesnej. W biegu udział wzięło prawie 250 biegaczy we wszystkich kategoriach i biegach. Wraz z osobami towarzyszącymi biegaczom w zabawie uczestniczyło niemal 500 osób.

Po raz pierwszy bieg odbył się w Poczesnej. Honorowy Patronat nad Biegiem objęła przyjaciółka biegania w Poczesnej – Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Pani Marta Salwierak. Radny Sejmiku Marek Balt ufundował specjalną Statuetkę dla najstarszego uczestnika biegu.

Zwycięzcą na 6 km wśród kobiet została Ewa Witt z wynikiem 26:36, a wśród mężczyzn Konrad Gajewski z wynikiem 23:25

1:00:04 to czas Pauliny Rybak, która zwyciężyła w rywalizacji na dystansie 12 km. Ten sam dystans wśród mężczyzn najszybciej pokonał Mateusz Ojrzyński z czasem 48:46.

Na dystansie 6 km w Nordic Walking zwyciężyła Magdalena Rajek z czasem 41:34, a najlepszy mężczyzna pokonał tą trasę z czasem 41:08 – był to Zbigniew Szcześniak

Statuetki i Dyplomy zwycięzcom wręczali ks. Łukasz Dybowski – diecezjalny duszpasterz sportowców wraz z Radnym Miasta Częstochowy Łukaszem Banasiem i Radnym Gminy Poczesna Mateuszem Kołodziejem.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy statuetki.

Źródło: Stowarzyszenie w Gminie Poczesna

Foto: Organizatora

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice