Sportowa na 3 Śląskim Festiwalu Nauki!

14 stycznia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Uczniowie z koła przyrodniczego z klas 6, z kół matematycznych klas 5, 6 i 7 oraz z j. angielskiego (klasy 6) spędziły niedzielę 13.01.2019r. na największym na południu Polski wydarzeniu popularyzującym naukę – 3. Śląskim Festiwalu Nauki.

Nasi uczniowie mogli zobaczyć na własne oczy meteoryt z Marsa, podziwiać najlepsze polskie łaziki marsjańskie, „wskoczyć” w skafandry kosmiczne. Dziewczęta z klasy 7 odważyły się wsiąść na żyroskop, aby poczuć się jak astronautki i pilotki samolotów odrzutowych.

Trudno wymienić wszystkie eksperymenty i pokazy naukowe, jakich byliśmy świadkami, ale urzekły nas węże faraona, magiczny atrament, uwalnianie dżina, pokazy z ciekłym azotem, tajemnicze ogrody, świat bezkręgowców słodkowodnych czy prawdziwa maska Irokeza z Kanady lub pokazy laserowe. Rozśmieszyli nas panowie rozmawiający z nami „pod wpływem” helu.

ożna było wziąć udział w mini grze terenowej „Matematyczne harce”, łamiąc szyfry i wykorzystując terenoznawstwo. Każdy mógł zobaczyć czym różnią się języki świata lub wypróbować swych sił w tłumaczeniu ustnym z języka angielskiego. Wszystkich zaciekawiło stoisko prosto z Chin, gdzie stawiając kreskę do kreski można było pouczyć się pisma chińskiego lub popróbować swych sił w jedzeniu za pomocą pałeczek (wierzcie nam, nie było to takie proste). Wyjazd na Śląski Festiwal Nauki, to prawdziwa przygoda, podczas której mogliśmy obserwować, badać, odkrywać i doskonale bawić się.
Za rok pojedziemy znowu!!!

Nedesłane

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice