Silesianki zgarnęły pełną pulę w weekendowych rywalizacjach!

16 lutego 2021

Jako pierwsze do rywalizacji stanęły podopieczne Marty Jędrysik – przyjmującej II ligowego zespołu. Tak los i rozgrywki sprawiły iż Turniej młodziczek odbył się pośród mysłowickich zespołów.

Silesianki wygrały cały Turniej – oba spotkania. Dla naszych najmłodszych to wynik który motywuje do pracy i pokazuje iż godziny spędzone na hali dają efekty, BRAWO WY !!!

Lechia Volleyball Mysłowice  vs Silesia Volley MSK Mysłowice – 1:2 (25:17, 21:25, 0:0, 13:15),
Silesia Volley MSK Mysłowice vs Lechia Volleyball Mysłowice II – 2:0 (25:23, 25:7, 0:0)
Na sobotnie popołudnie zaplanowany był mecz na szczycie II ligi kobiet. Silesia Volley Mysłowice zajmująca 2 miejsce w grupie podejmowała lidera II ligi TKS Tomasovię Tomaszów Lubelski. Mecz TYLKO transmitowaliśmy za pomocą FB a przysporzył sporo emocji. Zespół z Mysłowic w pierwszej rundzie przegrał na wyjeździe 3:0 i był bardzo zmotywowany przed meczem sobotnim aby pokazać iż praca i umiejętności idą w parze w tym TEAMie.

Rozpoczęliśmy bardzo poprawnie eliminując przyjmującą – kapitana zespołu i eliminując również grę środkiem co jest atutem tego zespołu. Jest to poza SMS Szczyrk jedyny zespół grający dużo środkiem i szybką kombinacyjną grą. Set drugi mimo prowadzonej poprawnie gry niestety „nie wyszedł” naszym zawodniczkom. Dobry początek jednak zepsucie 5 zagrywek i zatrzymanie do tej pory bardzo dobrze dysponowanej atakującej Mai Gajewskiej spowodował niewielką porażkę.

Set trzeci to koncertowa gra Mysłowiczanek. Rozpoczynając od Kamili Toborek, Kamili Śmietany na zagrywce dołączały do nich Gajewska, Jędrysik w ataku. Set pod kontrolą z wysokim prowadzeniem Silesianek. W czwartym secie jak w przysłowiu „ już witaliśmy się z …….. i nici”.

Dobra gra zespołu i prowadzenie 13:8 i gdy w głowach zaświtało że już koniec – zespół z Tomaszowa po kolejnej zmianie Chwały podniósł się. Ze stanu 13:8 zrobiło się 13:15 i nerwowa druga część seta. Trudniejszy moment miała Marta Jędrysik, która przy stanie 23:19 weszła na zagrywkę i …doprowadziła do wyniku 23:23. Przy tym stanie mieliśmy jeszcze 2 piłki na kolejne punkt – niestety niewykorzystane i przegrana 23:25.

Przed decydującym setem kontuzji doznała Emilia Gębal i w trybie nagłym po 4 setach przestoju w kwadracie stawiła się Julia Zonik. Nasza 17-latka mimo trudnej sytuacji stanęła na wysokości zadania punktując na zagrywce. Nasz zespół zmieniał strony przy wyniku 8:5 dzięki dobrym zagrywkom, rozegraniu Kamili i skutecznej grze Marty Jędrysik i Mai Gajewskiej.

Podsumowując – zasłużyły dziewczyny na sukces, wreszcie była koncentracja walka i swoją postawą pokazały że są w stanie rywalizować o wygranie ligi.

Silesia Volley Mysłowice vs Tomasovia Tomaszów Lub. – 3:2 (25:20, 21:25, 25:17, 23:25, 15:8)
Na zakończenie w niedzielę walczyły nasze najmłodsze zawodniczki. Turniej minisiatkówki dwójek czyli roczników 2010 i młodszych spośród 28 zespołów dał wiele powodów do radości. Swoje grupy wygrały Natalia Pruksa z Martyną Michalak oraz Amelia Stępnik z Oliwią Podolską.

Komplet zwycięstw daje dziewczynom awans z pierwszych miejsc do kolejnej rundy Mistrzostw Śląska. Drugie miejsce zajęły Milena Rotko, Ewa Kaszyca i Nadia Białas co też promuje je do dalszej rywalizacji.

Weekend był dla naszych podopiecznych bardzo udany – wygraliśmy wszystko co było do wygrania. Gratulujemy ale i zabieramy się do pracy, poprzeczka podniesiona została wyżej, trzeba zmierzyć się z kolejnymi, silnymi rywalami.

Źródło: MOSiR Mysłowice