Pracowity weekend tenisistów stołowych z Mysłowic!

18 marca 2019

W dniach 15-17.03.2019 r. w Białymstoku rozegrany został Turniej III Grand Prix Polski kadetów. Nasz klub reprezentowała tylko Faustyna Cieślik , uczennica Szkoły Sportowej.

Na początku turnieju Mysłowiczanka była rozstawiona z nr 15. W turnieju grupowym Faustyna „zaliczyła” jedną porażkę, ale i tak osiągnęła cel na tym etapie zawodów i awansowała do czołowej 32. W kolejnym etapie Grand Prix zawodniczka KS Mysław  trafiła w pierwszej grze na W. Wróbel, która później  wygrała cały turniej i była o 11 pozycji wyżej od F.Cieślik przed zawodami.

Po wyrównanej walce Faustyna przegrała 1:4 w setach.  W następnych meczach młoda, utalentowana tenisistka z Mysłowic wygrywała, ale nie bez problemów. W kilku meczach  walka toczyła się do ostatniej piłki.

W decydujących momentach to Faustyna prezentowała się lepszą odpornością  psychiczną i zdobywała najważniejsze  punkty wygrywając po kolei z : L.Kalużny J.Zdrój 3:2 w setach, Z.Pawelec z Lublina 3;2 w setach, N.Bogdanowicz z Lidzbarka Warmińskiego 3:1 w setach, Z.Dąbrzal z Innowroclawia 3:2 w setach i tylko w ostatnim meczu o miejsce 9 przegrała z M.Hajduk z Przemyśla.

Ostatecznie Faustyna zdobyła bardzo wysokie 10 miejsce. Tylko Anna Kubiak, która jest o rok starsza,  z Jastrzębia Zdroju, była wyżej (5m) od naszej zawodniczki wśród wszystkich reprezentantów województwa Śląskiego.

Gratulacje i wielkie brawa dla Faustyny.