Pracowity weekend tenisistów!

12 października 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Znakomite wyniki uzyskane przez tenisistów stołowych z Mysłowic. Bardzo dużo działo się w ostatnich dniach w tenisie stołowym. Rozegrane zostały mistrzostwa Polski w trzech kategoriach wiekowych. 02- 05/10 młodzicy grali w Krośnie, 08-11/10 juniorzy w Gliwicach, oraz 09-11/10 żacy rozgrywali Mistrzostwa Polski w Grodzisku Mazowieckim.

Wszystkie te Mistrzostwa to były zaległe zawody z ubiegłego sezonu. W każdym turnieju występowałli zawodnicy KS Mysław Mysłowice. Nie ma możliwości opisać występów wszystkich naszych zawodników i zawodniczek  szczegółowo, dlatego opowiemy o tych najciekawszych.

W Krośnie drużyna młodzików wywalczyła 5 miejsce. Najlepszy wynik w turnieju indywidualnym uzyskał Wiktor Ptak, który zajęl miejsce 17 przegrywając tylko jeden pojedynek z nr.2 w Polsce, po bardzo wyrównanej walce 1:3 w setach , przy czym Wiktor miał kilka piłek setowych na wyrównanie w meczu na 2 :2 .Wiktor jest najmłodszym w ekipie młodzików z Mysłowic i w nadchodzącym sezonie będzie nadal występował w kat. Młodzików. Sezon zacznie będąc w pierwszej 8 w Polsce.

W Gliwicach jedyny junior naszego klubu Oliwer Gwizdon walczył o punkty na kolejny sezon, w którym będzie jeszcze juniorem . Zadanie zostało wykonane i Oliwer w nowy sezon rozpocznie w pierwszej 32 w Polsce, co daje prawo udziału w Grand Prix Polski bez konieczności grania w eliminacjach.

Na dużą pochwałę zasługuje Anastazja Malinowska. Jedyna przedstawicielka KS Mysław na Mistrzostwach Polski żaczek poprawiła swoja lokatę o dwa przedziały. Startująca z Nr 26 Anastazja wygrała pewnie pierwszą grę 3:0 z bardzo dobrą zawodniczką z Białegostoku, potem przegrała z nr 7 rankingu krajowego i znów wygrała z zawodniczką z Brzegu Dolnego 3:0. Tym samym z 26 miejsca awansowała na 17. W grze podwójnej, razem z koleżanką z Chybia N.Ratajczyk, wywalczyła miejsce 16, przegrywając po dramatycznym meczu 2:3 w setach i 9:11 w decydującym z parą nr 7 w kraju. ( ta 7 dla Anastazji była pechowa na Mistrzostwach).

- Wielkie brawa i gratulacje dla młodziutkiej zawodniczki KS Mysław. Anastazja uzyskała swój najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej, co dla mnie jest bardzo cennym osiągnięciem, bo potrafiła zmobilizować się na najważniejszych zawodach w sezonie i zagrać jak najlepiej potrafi, czasami nawet na 110% - powiedziałtrener Jura Fomin.

Nasza redakcja również dołacza do gratulacji. 

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice