Pracowity weekend judoków!

19 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Ledwo skończyły się wakacje i rozpoczął sezon treningów  a mysłowiccy judocy mogli sprawdzić swoje sportowe umiejętności w zawodach, organizowanych dla różnych grup wiekowych. W sobotę szóstka śmiałków wraz z trenerem Ryszardem Dziewulskim udała się na jeden z najtrudniejszych turniejów na Śląsku -  do Bytomia.

Na III rundę Otwartych Mistrzostw Bytomia zgłosiły się 4 dziewczyny i 2 chłopaków. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie, czego owocem były piękne walki i ich wyniki. Złoty medal za I miejsce zawisł na szyjach Igi Frosztęgi i Sandry Szałkiewicz V miejsce wywalczyli: Filip Cygan i Halina Rydzikowska Poza strefą medalową, zawody zakończyli: Krystian Raś i Natalia Rusin.

Następnego dnia, po O.M.B. w Bytomiu, odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików. Zawody te miały miejsce w Bytomiu.Plan trenera Ryszarda Dziewulskiego zakładał awans wszystkich Jego zawodnikówna październikowe Mistrzostwa Polski w Jastrzębiu.Cała trójka musiała się mocno mobilizować. Konkurencja bowiem była bardzo wysoka. Ostatecznie wszyscy zawodnicy UKS JUDO Mysłowice zajęli punktowane miejsca:

Alicja Janeczko zajęła II miejsce;
Piotr Zdrodowski wywalczył 5 miejsce;
Igor Kozik ukończył turniej na 7 pozycji.

Trener ze swoimi podopiecznymi wykonał plan w 100%, dlatego judocy mogą teraz spokojnie przystąpić do jeszcze intensywniejszych treningów aby jak najlepiej wypaść na zbliżających się mistrzostwach. Już dzisiaj trzymamy kciuki za mysłowickich judoków. 

Gdy młodsi zawodnicy walczyli z przeciwnikami i ze swoimi słabościami w Bytomiu, starsi mysłowiczanie, wychowankowie UKS JUDO Mysłowice brali udział Międzynarodowym Turnieju Judo w Bańskiej Bystrzycy oraz w Otwartym Pucharze Polski Juniorów w Sochaczewie. Z Bańskiej Bystrzycy, Dominika Nowicka i Filip Kocima przywieźli srebrne medale. Z Sochaczewa natomiast ze złotym medalem wróciła Alicja Gowarzewska.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice