Pierwsza sesja Drużynowych Rozgrywek Juniorów w Szachach Klasycznych w Imielinie!

04 lutego 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W sobotę 2 lutego w Imielinie odbyła się pierwsza sesja Drużynowych Rozgrywek Juniorów w Szachach Klasycznych. Do turnieju zostało zgłoszonych 12 drużyn z województwa śląskiego. Każda ze startujących ekip składała się z sześciu graczy (5 chłopców oraz 1 dziewczyny). Naszą szkołę reprezentowali: Gracjan Tomera, Aleksander Gibas, Daniel Mrozek, Tymon Zygadło, Kacper Stefaniuk, Daria Kałużny. Podczas sesji zostały rozegrane 3 rundy.

W pierwszym meczu rywalem naszej kadry był KSz Zefir Boguszowice. Zwycięstwo 5:1 przy czterech wygranych i dwóch remisach, pozwoliło osiągnąć odpowiedni nastrój do dalszej rywalizacji oraz zwalczyć tremę startową.
W drugim meczu nasi uczniowie na początku uzyskali solidną przewagę pozycyjną prawie na każdej szachownicę z rywalami z drużyny MOK Lędziny. W trakcie spotkania bardziej doświadczeni przeciwnicy nawiązali walkę i mecz był bardzo wyrównany. Zwycięstwo 3.5:2.5 świadczy o dobrym przygotowaniu psychologicznym naszej młodej kadry.
W trzecim meczu reprezentanci szkoły nie pozostawili żadnych szans rywalom z KS Dors Ruda Śląska. Ostateczny wynik 5:1 mówi sam za siebie.

W taki oto sposób drużyna naszej szkoły uzyskała prowadzenie w rozgrywkach. Warto podkreślić, że rankingowo jesteśmy ostatni. Pięcioro graczy pierwszy raz w życiu wzięło udział w turnieju szachów klasycznych. Każdy uczestnik z naszej drużyny zdobył punkty. Bardzo dobra atmosfera w kadrze, wspieranie się nawzajem daje nadzieję na odpowiedni wynik końcowy.

Gratulujemy rewelacyjnego wyniku! Życzymy sukcesu w drugiej sesji rozgrywek za miesiąc!

Nadesłane

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice