Jeszcze tylko dwa biegi przełajowe dzieci i młodzieży!

25 października 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Ponieważ cykl jesienny składa się z czterech oddzielnych zawodów, uczestnikom obecnej edycji pozostały jeszcze dwa biegi. Najbliższy – a będzie to trzeci w kolejności – w ostatnią sobotę tego miesiąca, a więc 26 października. Natomiast czwarte i ostatnie w tym roku kalendarzowym zawody MBP, zaplanowane są w drugą sobotę przyszłego miesiąca, tj. 9 listopada 2019 r. Przedszkolaków oraz uczennice i uczniów szkół podstawowych MOSiR Mysłowice zaprasza do wzięcia w nich udziału.

Jak informuje Nas Sławomir Kotowicz z MOSiR Mysłowice, 19 października po raz drugi w tym miesiącu odbyły się zawody przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych w biegach przełajowych w ramach XVIII Edycji Młodzieżowych Biegów Przełajowych.

Przybyło na nie łącznie 331 młodych adeptów biegania, czyli o 20 osób więcej, niż to miało miejsce podczas inauguracji tej edycji, tj. pierwszych zawodów, które miały miejsce w pierwszą sobotę obecnego miesiąca. Wtedy we wszystkich kategoriach i dystansach rywalizowało w sumie 311 dzieci.

W drugich zawodach z tej liczby 331 uczestników, aż 231 osób uczestniczyło także w pierwszych, zatem oni mają już na koncie po dwa biegi, natomiast pozostała setka dzieci udziałem w tych drugich zawodach rozpoczęła dopiero udział w tegorocznym cyklu. Zwiększyła się również liczba rywalizujących w pierwszej – najmłodszej kategorii wiekowej (roczniki 2013 i młodsi), gdyż w trzecią sobotę października na najkrótszym dystansie – 200 metrów, biegało 16 dziewczynek i 20 chłopców, tj. łącznie o 12 przedszkolaków więcej w porównaniu do pierwszych zawodów. Natomiast najliczniej obsadzoną kategorią była grupa IV (roczniki 2007-2008), gdyż na starcie stanęło łącznie 105 jedenasto- i dwunastolatków (57 dziewcząt i 48 chłopców). Również w drugiej kategorii wiekowej (roczniki 2011-2012), ścigała się pokaźna liczba chłopców, gdyż było ich 49 - dodaje Pan Sławek.

Szczegółowe wyniki z zawodów są dostępne TUTAJ

Foto: MosiR Mysłowice

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice