Powstał nowy klub MKS WiRy "Siódemka"

06 maja 2021

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Klub sportowy MUKS "Siódemka" Mysłowice zakończył swoją działalność, podczas której osiągał wiele cennych wyników sportowych i wychowawczych. Uczestniczył w wielu projektach pod patronatem Ministerstwa Sportu, w rozgrywkach szczebla centralnego, II ligi mężczyzn, oraz mógł poszczycić się zawodnikami reprezentującymi Kadrę Polski i Śląska. W wyniku wielu niesprzyjających okoliczności, zawirowań organizacyjnych, klub stanął przed faktem zawieszenia swojej działalności. W tym momencie znaleźli się ludzie, którzy rozpoczęli batalie o utrzymanie 50 dzieci i 20 seniorów trenujących piłkę ręczną w naszym mieście.

Dzięki zrozumieniu i dużemu wysiłkowi władz miasta, rodziców, trenerów i zawodników udało się obronić piłkę ręczną w naszym mieście, chociaż zachodziła konieczność powołania nowego stowarzyszenia - klubu sportowego.

Nowa nazwa klubu to MKS "WiRy" Siódemka Mysłowice. Dlaczego nie "SPAARTA" "ORZEŁ" itp. Otóż MKS, bo to klub zrzeszający głównie młodzież, czyli Młodzieżowy Klub Sportowy. 

- Prosząc rodziców o współpracę przy utworzeniu nowej nazwy, w żartach powiedzieliśmy "może coś z Wilkiem i Rysiem". Rodzice wzięli po dwie litery nazwisk naszych trenerów, które utworzyły wyraz WiRy - pasowało, ponieważ wiele było zawirowań, o których nigdy nie zapomnimy, a szczególnie nie zapomną Ci dwaj trenerzy, podejmując w każdym dniu nowe wyzwanie! - mówi Dariusz Mrozik, nowy wiceprezes klubu.

Układ wydaje się znakomity. Wielkie doświadczenie trenerskie i wychowawcze połączone z młodością, werwą i wieloma pomysłami. Ci trenerzy, to Maria Ryś i Dawid Wilk, któremu powierzono również funkcję prezesa klubu.

- Dawid Wilk chociaż jest młody wiekiem i jest czynnym zawodnik drużyny seniorskiej, w mysłowickiej piłce ręcznej udziela się już 16 lat. Propozycja "WiRy" to podziękowanie tym trenerom, o których nie można zapomnieć, bo dzięki nim dru zyna dalej może reprezentować miasto w piłce ręcznej.

- Myślimy, że przekonaliśmy władze miasta, że warto dać nam szanse, za co im bardzo jeszcze raz dziękujemy. Mamy w swoim programie wiele cennych inicjatyw promujących zarówno nasz klub jak i miasto - mówi nowy Prezes MKS WiRy "Siódemka" Dawid Wilk.

Zarząd klubu:
Dawid Wilk - prezes
Dariusz Mrozik - wiceprezes
Maria Ryś - wiceprezes ds. organizacyjno-szkoleniowych
 

Mat. nadesłany!

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice