Podsumowanie tygodnia w męskim tenisie stołowym

07 grudnia 2009

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Dużo działo się w minionym tygodniu w męskiej odmianie tenisa stołowego na szczeblu regionalnym oraz krajowym z udziałem zawodników MOSiR Mysłowice. 

Dużo działo się w minionym tygodniu w męskiej odmianie tenisa stołowego na szczeblu regionalnym oraz krajowym z udziałem zawodników MOSiR Mysłowice.30.11. wyjątkowo w poniedziałek II liga męska rozegrała mecz przełożony z piątku z AKS Mikołów. MOSiR Mysłowice wygrał pewnie 7:3. Wszyscy mysłowiccy zawodnicy dali z siebie wszystko i zagrali najlepiej jak potrafią. W korzystnym wyniku jest udział każdego z nich. W naszej drużynie punkty zdobywali: A. Myszewski i A. Eliasz po 2,5, S. Surowiec 1,5 i P. Wons 0,5. Po tym meczu drużyna ma zapewniony udział w ósemce najlepszych drużyn. Po pierwszej rundzie, do końca której zostały 3 kolejki, nastąpi podział drużyn na dwie grupy po 8 drużyn. Jedna z nich będzie wałczyć o mistrzostwo II ligi, a druga o utrzymanie się w lidze. Obecnie zajmujemy 5 miejsce.02.12. drużyna III ligi grała na wyjedzie zaległy mecz z ŁTS Łabędy Gliwice, vice liderem rozgrywek. W naszej drużynie zagrało dwóch juniorów do których dołączyłem dwóch młodzików Urbańczyka Jana i Barana Sebastiana. Młodzicy byli w czasie przygotowania do najwyższej rangi turnieju krajowego czyli II OTK i ten mecz traktowany był jako sprawdzian ich formy. Mimo przegranych meczy chłopaki pokazali się z dobrej strony. Nawiązali równą walkę z seniorami co zaprocentowało później na OTKu. Wynik meczu 4:6 pokazuje że młodzież nasza ustępuje minimalnie czołówce III ligi. A w niektórych przypadkach jest lepsza bo Mateusz Świątowski wygrał obydwa swoje pojedynki singlowe i gdyby Piotr Straszak wygrał pierwszy mecz singlowy to wynik meczu był by inny. W naszej drużynie punktowali: M. Światowski 2,5, P. Straszak 1,5. Myślę że do końca pierwszej rundy będzie ciekawie, ponieważ pozostało jeszcze 5 kolejek, a nasza drużyna zajmuje 8-9 miejsce ze stratą 1 pkt. do miejsca 7. W III lidze będzie taki sam podział drużyn na dwie grupy jak w drugiej.5-6.12. w Radzyniu Podlaskim najlepszy młodzicy w kraju rozgrywali II ogólnopolski turniej klasyfikacyjny. Wśród 40 najlepszych zawodników było dwóch z Mysłowic. Obydwaj zanotowali bardzo dobry występ na arenie krajowej. Jan Urbańczyk Nr 30 na liście startowej przebojem przeszedł turniej eliminacyjny wygrywając w sobotę cztery mecze grupowe i później jeszcze dwa w turnieju dodatkowym o awans do turnieju głównego. Jego kolega klubowy Sebastian Baran Nr 4 turnieju także zapewnił sobie udział w turnieju głównym wygrywając w eliminacjach trzy z czterech pojedynków.W niedzielę grała najlepsza 16 krajowa. W ten dzień obaj meli pecha w trakcie losowania, bo Jaś pierwszą grę musiał rozegrać z faworytem zawodów Nr 1 turnieju A. Wereckim, a Sebastian po wygranym meczu z Jakubem Jędrzejczakiem z Warszawy i zakwalifikowaniu się do 8 też "trafił" na Wereckiego. Oba nasi zawodnicy przegrali swoje gry po 3:0 z późniejszym zwycięzcą. Ostatecznie Sebastian Baran został sklasyfikowany na 6 miejscu, a Jan Urbańczyk na 14. I oba mają zapewniony udział w III OTKu bez grania w eliminacjach. Wielkie słowa uznania należą się naszym mysłowickim zawodnikom oraz trenerowi naszych przyszłych mistrzów Jurijowi Fominowi.

O Autorze

Dariusz Wójtowicz

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice