Podsumowanie Młodzieżowych Biegów Przełajowych!

15 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Zgodnie z planowanymi terminami w roku szkolnym 2018/2019, bez większych przeszkód odbyły się wszystkie zawody prowadzone dla dzieci i młodzieży szkolnej przez MOSiR, w ramach Młodzieżowych Biegów Przełajowych.

Po czterech jesiennych zawodach, uczestnikom XVII Edycji MBP pozostały jeszcze trzy wiosenne, a odbyły się one kolejno: 23 marca oraz 6 i 13 kwietnia br. Szczególnie te ostatnie biegi w minioną, drugą sobotę kwietnia, przebiegły w bardzo odmiennej aurze od wszystkich pozostałych. Mimo całkowitego zachmurzenia, obyło się co prawda bez opadów, lecz wilgotne powietrze i niska temperatura, miały z pewnością duży wpływ na fakt, iż w tych ostatnich w tym roku szkolnym biegach przełajowych, uczestniczyło najmniej osób, w porównaniu ze wszystkimi wcześniejszymi sześcioma zawodami. W protokołach sędziowskich na mecie odnotowanych zostało 238 nazwisk (126 dziewcząt i 112 chłopców).

Drugim czynnikiem, który także z pewnością miał wpływ na mniejszą frekwencję był fakt, iż w większości wypadków już po poprzednich sześciu biegach ukształtowały się ścisłe czołówki w poszczególnych indywidualnych kategoriach wiekowych, także nawet udział biegaczy i biegaczek tych ze średnimi osiągnięciami, nie gwarantował im znacznego przesunięcia na górne pozycje w tabelach klasyfikacyjnych. Wyniki indywidualne tego ostatniego biegu – razem z rezultatami wszystkich wcześniejszych i końcowymi klasyfikacjami generalnymi, zamieszczone są na stronie internetowej MOSiR: www.mosir.myslowice.pl w pliku: Aktualności, w zakładce – Młodzieżowe Biegi Przełajowe/Wyniki. I tu uwaga – uczestnicy legitymujący się wszystkimi siedmioma biegami, punkty za jeden najsłabszy bieg – mają odjęte od łącznej sumy, gdyż zgodnie z regulaminem ten najsłabszy wynik jest odrzucany (w tabelach wyszczególniony czerwoną czcionką).

Również po utworzeniu ostatecznych klasyfikacji indywidualnych, podliczone zostaną zespołowe, drużynowe punktacje placówek szkolnych i przedszkolnych, z którymi także można się będzie zapoznać – jak wyżej.

Uroczystość podsumowania XVII Edycji Młodzieżowych Biegów Przełajowych: dekoracja najlepszych „dziesiątek” każdej kategorii wiekowej, wyróżnienie najmłodszych uczestników oraz tych, którzy nie opuścili żadnego biegu, możliwość udziału w rozdziale nagród także pomiędzy tych uczestników, którzy znaleźli się poza czołową dziesiątką, (a brali udział w siedmiu, sześciu, pięciu, lub czterech biegach.), odbędzie się tak jak w roku ubiegłym – w Hali Widowiskowo Sportowej MOSiR w Mysłowicach przy ulicy Ks. N. Bończyka 32 w sobotę 27 kwietnia 2019 r. Uczestników biegów XVII Edycji MBP – wraz z rodzicami, opiekunami, trenerami, wychowawcami, Dyrektorami placówek – Zapraszamy ! Rozpoczęcie uroczystości – o godz. 11:00.

Tekst i foto: MOSiR (KOT)

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice