Piłkarskie Święto z Unią Kosztowy!

08 lutego 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W sobotę i niedzielę na hali MOSiR Mysłowice trwa VII edycja „Święta Futbolu” z Unią Kosztowy. Tradycyjnie do rywalizacji stanęli najmłodsi adepci kosztowskiej Akademii. W hali MOSiR w Mysłowicach rozegrywane są cztery turnieje dla roczników 2013, 2011 i 2009.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz. Turniej wspiera również MOSiR, udostępniając działaczom Unii halę na dwa dni, oraz firma Allecco – sponsor tytularny klubu.

Podczas „Święta Futbolu” rywalizuje łącznie 40 zespołów (410 uczestników), min: Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy, AKS Mikołów, Akademia Piłkarska Bumerang Wrocław, LKS Pogoń Imielin, UKS Sprint Katowice, Football Academy Czeladź, Football Project Akademia Piłkarska Champions Piekary Śląskie, Sparta Katowice, Akademia 2012 Jaworzno, KS Rozwój Katowice.

W rocznikach 2013 i 2011 nie ma prowadzonej klasyfikacji, a turniej jest rozgrywany na trzech (2013) i dwóch boiskach (2011) równocześnie. Rocznik 2009 walczyły o puchary za miejsca I-III. Na widzów w kawiarence czeka ciasto, kawa i słodkości przygotowane przez rodziców.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i kibicowania z klubem Unia Kosztowy!

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice