Patrycja Wszołek znów zagrała dobry turniej

08 lutego 2009

W dniach 07-08.02.09 w Zawierciu odbył się III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny w kategorii Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym. Jedyną reprezentantką Mysłowic w tej kategorii wiekowej była nasza najlepsza od lat zawodniczka, była Mistrzyni Polski Patrycja Wszołek

W dniach 07-08.02.09 w Zawierciu odbył się III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny w kategorii Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym. Jedyną reprezentantką Mysłowic w tej kategorii wiekowej była nasza najlepsza od lat zawodniczka, była indywidualna Mistrzyni Polski Patrycja Wszołek (kiedyś Molik – przyp. red.). W sobotę mysłowicka zawodniczka grała w turnieju grupowym o awans do czołowej szesnastki kraju. W swojej grupie pokonała wszystkie rywalki - 3:0 Sylwię Wandachowicz (UKS CHROBRY Międzyzdroje), 3-0 Beatę Łacny (LUKS MGOKSIR Korfantów) i 3-2 Annę Żak (KU AZS UE Wrocław). Dzisiaj, czyli w niedzielę, Patrycja Wszołek walczyła o awans do ósemki z Agatą Pastor, zawodniczką rozstawioną z numerem 4, która niedawno została zwyciężczynią pierwszego ogólnopolskiego turnieju. Niestety, mimo ambitnej walki mecz zakończył się porażką naszej Patrycji.- mimo porażki jestem bardzo zadowolona ze swojej gry,bo udało mi się nawiązać wyrównaną walkę z zawodniczką, na co dzień grającą w ekstraklasie. Przegrałam ten pojedynek 4-2.Kolejny mecz, to porażka z Kingą Stefańską, również zawodniczka ekstraklasy, rozstawioną w turnieju z numerem 5. W tym meczu Patrycja prowadziła już 2-0 w setach, jednak zabrakło odrobiny szczęścia i konsekwencji. Ostatecznie mysłowiczanka przegrała 4-2 zajmując miejsca 13-16.Warto dodać, że uzyskane w tym turnieju miejsce gwarantuje naszej byłej mistrzyni rozstawienie na Mistrzostwach Polski w pierwszej dwudziestce i tym samym Patrycja Wszołek nie musi już walczyć o udział w rozgrywkach finałowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w marcu. Redakcja Portalu zaciska mocno kciuki za naszą wspaniałą zawodniczkę i życzy Jej kolejnych sportowych sukcesów na marcowych mistrzostwach.