Ostatnie przedwakacyjne zawody UKS Judo Mysłowice!

19 czerwca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Zwieńczeniem sezonu szkolnego 2018/2019 dla judoków był udział w Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli, w Bochni. W dniach 15-16.06.2019, Trener Ryszard DZIEWULSKI udał się na ten, tradycyjny – XXII już turniej judo, w którym brało udział ponad 400 zawodników z całej Polski i wielu krajów Europy (m.in. – Austrii, Chorwacji, Czech, Litwy, Słowacji, Ukrainy czy Węgier).

Na 5 tatami, 250 m pod ziemią, w pięknym otoczeniu ciekawych wyrobisk, prawie 800-letniej kopalni soli, która od 6 lat zaliczana jest przez UNESCO do miejsc Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości, stawiło się dzięwięciu wojowników z UKS JUDO Mysłowice. W zawodach indywidualnych, nasi sportowcy po raz kolejny pokazali charakter, wolę walki i solidne przygotowanie do kolejnego, trudnego turnieju.

- Złoty medal za I miejsce przywiozła z Bochni Sandra SZAŁKIEWICZ
- Srebrny medal za II miejsce zdobyli: Iga FROSZTĘGA i Adam ŚLĘZAK
- Brązowy medal za III miejsce zawisł na szyjach Natalii RUSIN i Haliny RYDZIKOWSKIEJ

Wysokie, VII miejsce wywalczyła dzielna Jadwiga HERMAN. Do strefy medalowej nie zakwalifikowali się, pomimo pięknych walk: Filip CYGAN, Jędrzej HERMAN i Krystian RAŚ

Ciekawą i przede wszystkim sympatyczną okoliczność do świętowania miała ekipa z Mysłowic, z powodu uhonorowania najmłodszego zawodnika turnieju – Jędrzeja HERMANA. Z tej okazji, nasz klubowy kolega wyróżniony został pamiątkową koszulką.

Innym, miłym wydarzeniem zawodów, które dało kolejny powód do dumy i radości w obozie mysłowickich judoków był turniej drużynowy. Do tego turnieju trener wystawił drużynę z Mysłowic wzmocnioną dwoma zawodnikami z zaprzyjaźnionego Czeskiego Cieszyna.

Drużyna w składzie: Filip CYGAN, Iga FROSZTĘGA, Matej LEDERER, Apolonia MIERVOVA, Krystian RAŚ i Sandra SZAŁKIEWICZ wywalczyła brązowy medal w tej kategorii.

Gratulujemy wspaniałych walk i sukcesów zawodnikom oraz trenerowi, pozdrawiamy szczególnie ciepło naszych przyjaciół z Czeskiego Cieszyna i życzymy wszystkim sportowcom oraz ich kibicom udanych wakacji oraz urlopu.

 

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice