Najnowsze wieści znad tenisowych stołów

21 maja 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

19 maja 2019 roku w Bytomiu rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska młodzików i młodziczek. Sześcioro tenisistów stołowych Klubu Sportowego Mysław reprezentowało nasze miasto na tych zawodach.

Bardzo dobrze zagrali wszyscy nasi zawodnicy. Karol Broszkiewicz wywalczył dwa medale brązowe. Jeden w turnieju indywidualnym, drugi w grze deblowej. Wiktor Ptak zdobył medal brązowy w grze deblowej, Maks Gwizdon sięgnął po Mistrzostwo Śląską w grze deblowej grając razem z zawodnikiem z Gliwic Kacprem Rusinem. W sumie w dwóch kategoriach mysłowiczanie wywalczyli jeden medal złoty i dwa medale brązowe.

Oprócz wyżej wymienionych wyników warto zaznaczyć bardzo dobre występy Wiktora Ptaka i Anastazji Malinowskiej. Wiktor w turnieju indywidualnym przegrał tylko z  Kacprem Rusinem, późniejszym finalistom zawodów, i zdobył miejsce najwyższe z możliwych po jednej porażce czyli 5-6, a Anastazja pokonała dwie przeciwniczki, które były wyżej notowane od niej przed turniejem i zajęła miejsce 13-16 na Śląsku w kat. do lat 13, mając 9 lat! Te zwycięstwa rokują nadzieję na dalsze sukcesy młodych tenisistów stołowych naszego miasta.

W sobotę 18 maja 2019 roku w Sosnowcu rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska weteranów i weteranek. Trener Jura Fomin zdobył pierwsze miejsce w grze podwójnej i trzecie w turnieju indywidualnym. Wynik ten jest dużym sukcesem ponieważ w Mistrzostwach na starcie stanęli czołowi zawodnicy grający obecnie w rozgrywkach drugiej i trzeciej ligi.

 

/mat. J.Fomin/

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice