Mysłowiczanka jedzie na Mistrzostwa Europy!

24 czerwca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Kolejny wielki turniej rangi mistrzowskiej w judo odbędzie się w Polsce. Po Młodzieżowych Mistrzostwach Europy 2014' i Mistrzostwach Europy Seniorów 2017', w Warszawie (w hali Torwaru), w dniach 27-30.06.02019 walczyć będą najlepsi kadeci Starego Kontynentu. Piszemy o tym, ponieważ wymagane kwalifikacje do tych mistrzostw wywalczyła mysłowiczanka, wychowanka klubu UKS JUDO Mysłowice – Alicja Gowarzewska.

W ramach przygotowań do tych mistrzostw, powołani zawodnicy przebywali na campie w Gdyni, brali udział w tygodniowym „Festiwalu Judo”, w chorwackim Poreczu oraz w tygodniowym zgrupowaniu szkoleniowym COS Zakopane, gdzie pod okiem trenerów kadry narodowej: Japończyka Kotaro Sasaki i piątego zawodnika Igrzysk Olimpijskich w Londynie – Pawła Zagrodnika pracowali nad motoryką, techniką, taktyką i innymi elementami judo.

Konkurencja jest bardzo wysoka. Zgłoszone zawodniczki, to mistrzynie swoich krajów, medalistki pucharów Europy z wszystkich państw starego kontynetu, od Portugalii, po Azerbejdżan i Gruzję. Wierzymy zatem, że całe Mysłowice trzymają kciuki za naszą skromną Mysłowiczankę.

Alicja walczy w pierwszym dniu mistrzostw (27.06), w turnieju indywidualnym. Ponadto, została powołana do turnieju drużynowego, gdzie w zespole 3 kobiet i 3 mężczyzn tworzy reprezentację Polski (Mixed Teams), walczącą w niedzielę, 30.06.2019.

Podczas pobytu w Porecu, przedstawiciele Polskiego Związku Judo rozmawiali z zawodnikami o judo oraz o sprawach nie związanych z  tą dyscypliną. O początkach Alicji w judo oraz jej pozasportowych zainteresowaniach można przeczytać   TUTAJ

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice