Mysłowicki tenis stołowy przed rozpoczęciem nowego sezonu

10 września 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W poprzednim sezonie tenisiści stołowi uzyskali wspaniałe wyniki sportowe. Do największych należy zaliczyć awans drużyny męskiej do rozgrywek II ligi.

W sezonie zasadniczym, w rozgrywkach III ligi, tenisiści stołowi z Mysłowic zdobyli pierwsze miejsce wyprzedzając drugą drużynę o 5 punktów. Zgodnie z regulaminem mysłowiczanie musieli rozegrać jeszcze mecze barażowe. Po 6 bardzo ciężkich meczach, drużyna w składzie: Damian Kowalski, Oliwer Gwizdon, Kamil Bajer, Maciej Filiczak, Maks Gwizdon oraz grający trener Jurij Fomin wywalczyła upragniony awans.

Drużyna młodziczek (kategoria do lat 12) KS Mysław w składzie Faustyna Cieślik i Zuzanna Tomanek zdobyła wicemistrzostwo Polski w rozgrywkach klubowych.
Indywidualnie: Faustyna Cieślik oraz Maks Gwizdon ukończyli sezon na pierwszych mejscach na Śląsku. Wiktor Ptak na drugim, a młodziutka, bo 9 latka, Anastazja Malinowska na trzecim.

Pragnę nadmienić, że Oliwer Gwizdon, Ewa Filiczak, Wiktor Ptak, Faustyna Cieślik, Maks Gwizdon to są czołowi zawodnicy w Polsce.

W rozgrywkach szkolnych uczennice Szkoły Sportowej zdominowały Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Szkoła Sportowa z Mysłowic, jako jedyna w Polsce, miała na podium swoje drużyny w rozgrywkach szkół postawowych jak i gimnazjalnych. W rywalizacji szkół podstawowych uczennice szóstej klasy Faustyna Cieślik i Weronika Gasz zdobyły II miejsce, a szkołach gimnazjalnych Klaudia Franaszczuk i Julia Tomecka wywalczyły wicemistrzostwo Polski.

Uczennice Szkoły Sportowej Julia Tomecka i Klaudia Franaszczuk zdobyli pierwsze miejsce w rozgrywkach drużynowych oraz w grze podwójnej na turnieju międzynarodowym „JOOLA Prague Open”
A Julia Tomecka sięgnęła po złoto w turnieju indywidualnym! W zawodach tych uczestniczyło ponad 500 młodych tenisistów stołowych z 15 krajów.

Na Mistrzostwach Śląska tenisiści stołowi z Mysłowic zdobyli:
8 medali złotych, 4 srebrnych oraz 5 brązowych.
We współzawodnictwie w kategoriach młodzieżowych prowadzonym przez Śląski Związek Tenisa Stołowego, KS Mysław zdobył bardzo wysokie 3 miejsce na ponad 100 klubów.


Nie było by tych sukcesów bez wsparcia finansowego Urzędu Miasta Mysłowice, bez szkoły sportowej w Mysłowicach, w której tenis stołowy jest wiodącą dyscypliną sportową oraz bez zaangażowania Juria Fomina – prezesa, trenera, menadżera, a w razie potrzeby i zawodnika KS Mysław.

Do nowego sezonu tenisiści stołowi KS Mysław przygotowywali się na obozie sportowym w Gilowicach. Treningi odbywali się 3 razy dziennie. Wszyscy trenowali z dużym zaangażowaniem. Będzie to procentowało w nadchodzących rozgrywkach.

  W nowym sezonie rozgrywkowym mamy za zadanie utrzymać wysoki poziom wyników sportowych. Mamy w naszych szeregach kilka młodych zawodniczek i zawodników, którzy są najlepsi na Śląsku oraz w ściślej czołówce w Polsce.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice