Mysłowice na stadionie narodowym!

16 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W niedzielę 15 września, w godzinach od 9.00 do 18.30, na najnowocześniejszym polskim stadionie odbyło  się ogólnopolskie święto tenisa stołowego – Pingpongowy PGE Narodowy. Na płycie stadionu stanęło blisko 100 stołów, na których rozegrane zostały Turniej Dzieci i Młodzieży oraz Turniej OPEN.

Przewidzian wiele atrakcji towarzyszących, wśród nich spotkania z gwiazdami tenisa stołowego, konsultacje z psychologiami sportu oraz gry i zabawy dla najmłodszych – a to wszystko w ramach Narodowego Dnia Tenisa Stołowego. Wydarzenie wzbogacone było w mecze najlepszych polskich drużyn z LOTTO Superligi Tenisa Stołowego oraz pingpongistek z Ekstraklasy Kobiet.

Na takiej imprezie nie mogłozabraknąć młodych tenisistów stołowych z Mysłowic. Dwunastoosobowa ekipa KS Mysław, dzieci razem z rodzicami, uczestniczyła w Święcie tenisa stołowego.  Oprócz super zabawy i oglądania w akcji najlepszych tenisistów stołowych naszego kraju, młodzież brała udział w turniejach.

Znowu „zabłysnął” Maksymilian Gwizdoń, który w gronie najlepszych młodzików w Polsce, wywalczył znakomite 3 miejsce! Jego klubowy kolega, rok młodszy, Wiktor Ptak uplasował się na miejscu 5-8. Oba pięknie wyglądali na podium Stadionu Narodowego w koszulkach z logo Mysłowic. Wielkie brawa i gratulacje dla chłopaków.

Mat. nadesłany

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice