MOSiR Mysłowice w czasie pandemii!

03 maja 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Pomimo zamknięcia większości obiektów sportowo-rekreacyjnych, ostatnie tygodnie były dla pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czasem intensywnej i wzmożonej pracy. W związku z rozprzestrzenianiem się w naszym kraju wirusa SARS-CoV-2, poszukują nowych rozwiązań, które odpowiadałyby na potrzeby wszystkich zainteresowanych. To czas, kiedy muszą zmierzyć się z wieloma nowymi dla nich wyzwaniami i podejmować niestandardowe decyzje.

Rozumiemy potrzebę codziennego dbania o zdrowie i aktywność fizyczną oraz psychiczną, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby w okresie, kiedy więcej czasu spędzacie w swoich domach, wzbogacić naszą ofertę o alternatywne narzędzia wspierające Wasz rozwój w tym obszarze - mówi Karol Pawlik, Dyrektor MOSiR MysłowiceUruchomiliśmy oraz pracujemy nad dodatkowymi rozwiązaniami on-line oraz materiałami informacyjnymi i edukacyjnymi - dodaje!

Propozycje, o których wspominają wyżej to:

- treningi live z naszymi fantastycznymi instruktorkami, które umożliwią Wam zadbanie o kondycję w bezpiecznych, domowych warunkach – Dbamy o Damy online,
-  treningi z trenerami personalnymi w ramach cyklu „Trenuj w domu z MOSiRem”,
-  turnieje esportowe dla mieszkańców,
- porady dietetyka,
- wyzwania mające na celu dbanie o zdrowie i aktywność fizyczną,

Dodatkowo mają dla Was garść informacji o wcześniej realizowanych przez nich projektach, które poprzez wprowadzenie restrykcji musiały zostać przerwane:

- Współzawodnictwo sportowe mysłowickich szkół w roku 2019/2020 zostaje zakończone,
-  Rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki oraz Braks Mysłowickiej Ligi Futsalu zostają wznowione po zniesieniu restrykcji,
-  18 edycja Młodzieżowych Biegów Przełajowych zostaje zakończona,
-  Zajęcia SKS oraz MMS zostają zakończone.

Szczegóły, wyniki, zestawienia dot. współzawodnictwa sportowego szkół oraz MBP przekażą wkrótce w osobnych informacjach!

- Jednocześnie pragniemy Wam serdecznie podziękować za cierpliwość i zrozumienie. Obecna sytuacja to dla nas wszystkich duże wyzwanie, prosimy Was więc o troskę i dbanie o siebie i Waszych bliskich. Jeśli pozwala Wam na to zdrowie, zachęcamy do aktywności fizycznej w warunkach domowych - mówi Sławomir Kotowicz.

 

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice