Monika Helak wystąpi na Mistrzostwach Świata!

25 lutego 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Z wielką radością pragniemy poinformować, że w piątek wieczorem powodzeniem zakończyła się zbiórka publiczna na wyjazd naszej multimedalistki w sztukach walki Moniki Helak na Mistrzostwa Świata w Ju Jitsu w Abu Dhabi.

Zawodniczka Kadry Polski otrzymując powołanie na najważniejsze zawody w sezonie nie otrzymała dofinansowania z Polskiego Związku Ju Jitsu. Inni kadrowicze również musieli sobie zapłacić kwotę około 5 tysięcy złotych za wylot i pobyt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Przypominamy, że aż 6 sportowców z Grodu Mysława otrzymało powołanie Kadry Polski. Rodzice, trenerzy i przyjaciele trzech dziewczyn Moniki Helak, Alicji Gowarzewskiej oraz Dominiki Nowickiej zorganizowali zbiórkę publiczną, zakończoną powodzeniem.

Powołanie na turniej mistrzowski otrzymali również trzej znakomici  zawodnicy: Denis Gawlik, Ryan Gawlik i Oskar Sikora. Ci jednak nie zdecydowali się na rejestrację zbiórki publicznej, licząc na wsparcie Urzędu Miasta Mysłowice, a w szczególności Prezydenta Mysłowic Edwarda Lasoka i radnych miejskich.

Pisemne i ustne wnioski, nawet podczas obrad Rady Miasta, nie trafiły do sumień władz miasta i większości radnych. Kwota 15 tysięcy złotych na opłacenie zawodów znakomitym wojownikom z Mysłowic przerosła miejskich decydentów.
- Wstydzę się za Władze Miasta, za ich zachowanie, brak empatii i zachowanie podczas obrad - mówi nam jeden z mysłowickich sportowców oglądający na żywo posiedzenie Rady Miasta.
O bezdusznym zachowaniu radnych i pana Lasoka możecie przeczytać TUTAJ!

Monika Helak wraz z dwoma innymi Mysłowiczankami Dominiką Nowicką i i Alicją Gowarzewską 27 lutego wyruszy na turniej mistrzowski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Walczyć będzie indywidualnie i drużynowo w Fightning, w kategorii wiekowej do 21 lat, w kategorii wagowej do 62 kg.

- Na Mistrzostwa Świata wylatuję pełna wdzięczności za pomoc w opłaceniu zawodów. Cieszę się bardzo, że w ostatniej chwili udało się zebrać niezbędną kwotę. Pragnę podziękować rodzicom, przyjaciołom z klubu i tym, którzy mnie wsparli. Jestem w dobrej formie i moim celem jest zdobycie dwóch złotych medali. Mimo, iż nie będę walczyła w swojej kategorii wagowej, tylko wyższej, dam z siebie wszystko, aby spełnić marzenia. Reprezentowanie kraju na takich zawodach to wielki zaszczyt - mówi nam szczęśliwa i pełna optymizmu Monika.

Monika Helak to brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Atenach.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice