Młodzi Mysłowiczanie zakwalifikowani do Mistrzostw Polski w Judo

21 września 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Polski Związek Judo zmienił w tym roku zasady uczestnictwa w Mistrzostwach Polski Młodzików. Podstawową zmianą jest wprowadzenie limitów ilościowych dla poszczególnych regionów oraz obowiązek startu zawodników w kwalifikacjach do Mistrzostw Polski.
W minioną niedzielę (16 września) w Bytomiu stawiło się na tym turnieju kwalifikacyjnym ponad 120 młodzików z IV regionu, tzn. z województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Wśród walczących o kwalifikacje byli oczywiście także zawodnicy UKS JUDO Mysłowice. Trener Ryszard Dziewulski udał się do Bytomia z pięcioma młodzikami z Mysłowic: Jakubem Dziedzicem, Marcinem Włoką, Patrykiem i Piotrem Zdrodowskim oraz jedyną młodziczką – Alicją Janeczko. Na bytomskich tatami, podczas pierwszego turnieju judo, w nowym roku szkolnym, wszyscy nasi judocy walczyli bardzo dzielnie. Kwalifikacje zakończyły się ogromnym, sportowym sukcesem klubu. Alicja Janeczko i Patryk Zdrodowski wywalczyli sobie kwalifikacje a Marcin Włoka i Jakub Dziedzic są pierwszymi rezerwowymi w swojej grupie wagowej. Medaliści zbliżającego się Pucharu Polski - Warsaw Judo Open powiększają limity kwalifikacyjne. Liczymy zatem, że po WJO (28.09.2018) cała Czwórka, a najlepiej Piątka, zakwalifikuje się na Mistrzostwa Polski, które odbędą się 20-21.10.2018 w Rybniku.
Już dzisiaj trzymamy za nich kciuki.

Więcej, na: www.judomyslowice.eu i fb

Mat. J. Gowarzewski

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice