Młodzi Lechici wrócili z Salzburga!

25 czerwca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Młodzi piłkarze Lechii 06 Mysłowice z rocznika 2008 wrócili już w kraju i trenują na obiektach MOSiR. Są bogatsi o turniejowe doświadczenie, nawiązali też nowe przyjaźnie.

Swoją największą sportową przygodę przeżyli na boiskach klubu z Salzburga. Rywalizowali z zespołami z Kosowa, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Austrii i Polski. Wygrali 2 spotkania, 1 zremisowali i 4 przegrali, zajmując 16 miejsce.

Futboliści z Mysłowic zagrali bardzo ambitnie i co warto podkreślić, nie odstawali umiejętnościami czy duchem walki od swoich rówieśników z innych krajów Europy.

Szymon Woźniak - "PANCZO", wygrał indywidualny konkurs na celność strzałów do tarczy, bijąc na głowę wszystkich uczestników turnieju, zdobył pierwszą nagrodę PS4.

Podczas turnieju drużyna Lechii 06 nie zapomniała o Lence Surmie, dla której przygotowali koszulkę z imiennym nadrukiem. Koszulka za kilka dni trafi w ręce mysłowickiej bohaterki, która leczy się od ubiegłego roku w klinice AKH w Wiedniu.

– Przygotowaliśmy koszulkę dla Lenki Surmy. Całe Mysłowice, cały czas są z nią myślami. W związku z tym, że chłopcy jadą do Austrii, przygotowali prezent dla dziewczynki. Walczymy dla ciebie Lenka. Razem z Tobą. Cała Lechia – mówi Natalia Kucharz-Wycisk, członek zarządu Lechia 06. (Przyp.ITVM)

Turniejowa przygoda zakończyła się zwiedzaniem pięknego stadionu "Red Bull Arena". Tam poczuli się jak zawodowi piłkarze.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice