Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym!

15 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W dniach 11-14.04.2019r. w Brzegu dolnym rozegrano Mistrzostwa Polski młodzików w tenisie stołowym. Bardzo dobre wyniki uzyskali zawodnicy KS Mysław.

Drużyna w składzie M. Gwizdon, W. Ptak, K. Broszkiewicz wywalczyła miejsca w przedziale 5-8. Cala trójka Mysłowiczan to młodsi o rok lub dwa od swoich rywali chłopcy. Jeszcze w następnym sezonie będą rywalizować w tej kategorii wiekowej. Jeżeli dodać że na Mistrzostwa zakwalifikowało się 7 reprezentantów z województwa śląskiego- z czego 3 zawodników KS Mysław, to można mieć nadzieję, że za rok chłopaki powalczą o najwyższe trofea.

Udział w Mistrzostwach mógł wypaść odrobinę lepiej ale dla calej trójki wyjątkowo nie sprzyjało losowanie w turnieju indywidualnym. Po wygraniu pierwszych meczy nasi zawodnicy musieli zagrać: K. Broszkiweicz z nr.2 i późniejszym Mistrzem, W. Ptak z nr.6 w Polsce, M. Gwizdon z zawodnikiem wyjątkowo nie „leżącym” jemu stylowo nr. 14. Jednak bardzo cieszy medal brązowy, jedyny dla zawodników i zawodniczek ze Śląska, wywalczony przez M. Gwizdoń w grze podwójnej z K .Rusinem z Gliwic.
 

Gratulację i wielkie brawa dla całej trójki.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice