Mistrzostwa Polski w Judo!

23 października 2019

19 i 20.10.2019 w Jastrzębiu Zdroju odbyła się najważniejsza impreza sportowa w judo dla kategorii wiekowej Młodzik. Na Mistrzostwa Polski najmłodszej grupy wiekowej licencjonowanych zawodników tej pięknej, olimpijskiej dyscypliny przybyło z całej Polski prawie 450 Młodziczek i Młodzików. Wśród nich, nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników z Mysłowic.

Trener Ryszard DZIEWULSKI mógł cieszyć się z pięknych walk trójki wojowników z UKS JUDO Mysłowice, którzy zakwalifikowali się na te mistrzostwa. Już pierwszego dnia, nasza skromna zawodniczka nawiązała do pięknej tradycji klubowej i wywalczyła kolejny dla miasta i klubu a pierwszy dla siebie – medal Mistrzostw Polski. Alicja JANECZKO, po pokonaniu zawodniczek z Piaseczna, Łodzi, Warszawy, Gdyni i jednej porażce z judoczką z Gorzowa Wielkopolskiego stanęła na podium z brązowym medalem na szyi. Tak oto spełniają się kolejne, sportowe marzenia naszej, aktualnej Mistrzyni Śląska.

Tego samego dnia, walczył nasz klubowy zawodnik – Igor KOZIK, który mimo 2 efektownych zwycięstw, przegrał kolejną walkę i odpadł z repasaży. Jego klubowy kolega – Piotr ZDRODOWSKI, walczący na tatami w niedzielę, mimo ambicji i dobrego przygotowania nie zdołał zakwalifikować się do strefy medalowej odpadając z repasaży.